شبیه سازی تعاملی سه بعدی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 سیستم شبیه سازی تعاملی سه بعدی (۳DISS) با استفاده از پلتفرم تالیف برنامه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 12
تعداد کلمات : 3500
مجله : Social and Behavioral Sciences
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:سیستم شبیه سازی تعاملی سه بعدی (۳DISS) با استفاده از پلتفرم تالیف برنامه های چند رسانه ای برای سیستم پشتیبانی برنامه ریزی منظر

 چکیده

  اخیراً از فناوری شبیه سازی سه بعدی به عنوان یک ابزار ارتباطی در جلسات عمومی برای تسهیل مشارکت عمومی در برنامه ریزی و بررسی توسعه طراحی استفاده شده است. توسعه تجسم سه بعدی که شبیه سازی تعاملی را در محیط مجازی (VE) انجام می دهد، به سرعت رشد کرده و برای تجسم منظره تمرین شده است. فناوری VE با هدف ایجاد VE از منظر شهری و ارائه جایگزین های مختلف برای تغییرات منظر است. شبیه سازی تغییرات چشم انداز برای اجرای یک سیستم تصمیم گیری در مشارکت عمومی در نظر گرفته شده است. یک پلت فرم تالیف برنامه های چند رسانه ای در طراحی رابط های گرافیکی کاربر مزیت دارد و توسط یک زبان برنامه نویسی پشتیبانی می شود که می تواند با فایل های خارجی تعامل داشته باشد. از طریق توسعه یکپارچه تجسم تعاملی و رابط کاربری، این برنامه می تواند برای توسعه یک سیستم پشتیبانی برنامه ریزی چشم انداز مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت، انتظار می رود که این سیستم منافع عمومی را به خود جلب کند و مشارکت ها و ورودی های بیشتری را در برنامه ریزی شهری ایجاد کند.

Title: 3D interactive simulation system (3DISS) using multimedia application authoring platform for landscape planning support system

Abstract

 Recently, 3D simulation technology has been used as a communication tool in public meetings to facilitate public participation in planning and design development review. The development of 3D visualization that performs an interactive simulation in the Virtual Environment (VE) has grown rapidly and practiced for landscape visualization. VE technology is aimed to create a VE of urban landscape and presenting various alternatives of the landscape changes. The simulation of landscape changes is intended to perform a decision-making system in public participation. A multimedia application authoring platform has an advantage in the design of the graphical user interfaces and supported by a scripting language that can interact with external files. Through the integrated development of an interactive visualization and user interface, this application can be utilized to develop a Landscape Planning Support System. Eventually, the system is expected to attract public interest and elicit more contributions and input into urban planning.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا