light box
امتیاز 2.58 شروع تحقیقات کیفی: راهنمای فلسفی و عملی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 150
تعداد کلمات : 47000
مجله : The Falmer Press Teachers’ Library
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی کتاب: شروع تحقیقات کیفی: راهنمای فلسفی و عملی

چکیده

این کتاب با مقدمه ای بر مبانی فلسفی آغاز می شود که درک ما از کار تحقیق کیفی را شکل می دهد. جهت گیری فلسفی برای تحقیق به شما کمک می کند تا یک چارچوب مرجع در مورد ماهیت تحقیق کیفی تشکیل دهید و به شما کمک می کند تا بستری را ایجاد کنید که بر اساس آن می توانید یک راهنمای عملی برای انجام یک پروژه تحقیقاتی کیفی از ابتدا تا انتها ایجاد کنید. هدف ما در بخش فلسفه این است که شما را وادار کنیم که قبل از شروع تحقیق ، متفاوت درباره تحقیق تحقیق کنید. این برخلاف روند اکثر کتابهای تحقیق کیفی است که با ارائه روشهای انجام تحقیق آغاز می شود (برگ ، ۱۹۸۹ ، بوگدان و تیلور ، ۱۹۷۵ ؛ بورگس ، ۱۹۸۵ ؛ پاتون ، ۱۹۹۰) یا حداکثر یک تاریخچه مختصر از تحقیقات کیفی (بوگدان و بیکلن ، ۱۹۸۲). از طرف دیگر ، كینچلو (۱۹۹۱) دیدگاه فلسفی در مورد تحقیقات كیفی ارائه می دهد ، اما كم و بیش آن را منحصراً در چارچوب توانمندسازی معلم قرار می دهد و كمك عملی کمی برای محقق آغازین می کند. این اعتقاد راسخ ماست که یک مرجع مرجع مبتنی بر درک از مبانی فلسفی تحقیقات کمی و کیفی برای محقق کیفی اولیه ضروری است(شروع تحقیقات کیفی).

Title: Beginning Qualitative Research :A Philosophic and Practical Guide

Abstract

This book begins with an introduction to the philosophic underpinnings that shape our understanding of the qualitative research enterprise. A philosophic orientation to inquiry will aid you in forming a frame of reference about the nature of qualitative inquiry and help you form a platform upon which to build a hands-on practical guide for conducting a qualitative research project from beginning to end. Our goal in the philosophic section is to get you to think differently about doing research before you begin doing research. This goes against the trend of most books on qualitative research which begin with a presentation of methods for conducting research (Berg, 1989; Bogdan and Taylor, 1975; Burgess, 1985; Patton, 1990), or at most a brief history of qualitative inquiry (Bogdan and Biklen, 1982). On the other hand, Kincheloe (1991) presents a philosophic perspective on qualitative research but frames it more or less exclusively within the context of teacher empowerment and provides little practical help for the beginning researcher. It is our firm belief that a frame of reference built on an understanding of the philosophic underpinning of quantitative and qualitative research is essential for the beginning qualitative researcher.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا