light box
امتیاز 2.93 سیستم بر پایه قوانین برای شناسایی ناهنجاری کارایی انرژی">

عنوان فارسی مقاله:سیستم بر پایه قوانین برای شناسایی ناهنجاری کارایی انرژی در ساختمان‌های هوشمند، یک رویکرد داده کاوی

 چکیده  

مصرف انرژی رو به رشد سریعِ جهان در حال حاضر نگرانیهایی را نسبت به فرسودگی منابع انرژی و اثرات زیست محیطی سنگین ایجاد کرده است. در نتیجه این نگرانی‌ها، گرایش و تمایلاتی نسبت به شهرهای سبز و هوشمند افزایش یافته است. برای پاسخ دادن به این گرایشات افزایش شهرک‌های هوشمند با ساختمان‌ها هر بار پیچیده‌تر می‌شود، در این مقاله روش جدیدی برای حل مشکل تشخیص ناکارآمدی انرژی در ساختمان‌های هوشمند پیشنهاد شده است. این راه حل، یک سیستم مبتنی بر قاعده است که از طریق تکنیک‌های داده کاوی و استفاده از دانش کارشناسان بهره وری انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مجموعه‌ای از شاخص‌های کارآیی انرژی مفید نیز برای تشخیص ناهنجاری‌ها پیشنهاد شده است. سیستم استخراج داده‌ها از طریق دانش استخراج شده توسط یک مجموعه کامل از سنسورهای ساختمان طراحی شده است. بنابراین، نتایج این فرایند مجموعه‌ای از قوانینی است که به عنوان بخشی از سیستم پشتیبانی تصمیم برای بهینه سازی مصرف انرژی و تشخیص ناهنجاری‌ها در ساختمان‌های هوشمند استفاده می‌شود(شناسایی ناهنجاری کارایی انرژی در ساختمان‌ها).

Title: Rule-based system to detect energy efficiency anomalies in smart buildings, a data mining approach

Abstract

 The rapidly growing world energy use already has concerns over the exhaustion of energy resources and heavy environmental impacts. As a result of these concerns, a trend of green and smart cities has been increasing. To respond to this increasing trend of smart cities with buildings every time more complex, in this paper we have proposed a new method to solve energy inefficiencies detection problem in smart buildings. This solution is based on a rule-based system developed through data mining techniques and applying the knowledge of energy efficiency experts. A set of useful energy efficiency indicators is also proposed to detect anomalies. The data mining system is developed through the knowledge extracted by a full set of building sensors. So, the results of this process provide a set of rules that are used as a part of a decision support system for the optimisation of energy consumption and the detection of anomalies in smart buildings.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
افزایش ظرفیت برای توسعه کارآمد استعدادهای ورزشی: درک فرصت ها و چالش ها
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل مقایسه ای و کاربرد شبکه های عصبی عمیق در پیش بینی کووید -۱۹
خـریـد محـصـول
تاثیر پیام های نوآوری محصول بر قصد خرید محصولات ضروری
خـریـد محـصـول
نوآوری های بنیادی: بین دانش و فرصت های تحقیقاتی آینده
خـریـد محـصـول
تحلیل قصد استفاده از چت بات: مشاوره دامپزشکی
خـریـد محـصـول
اثرات مکمّل های دیجیتال بر بهره وری و اشتغال
خـریـد محـصـول
درک دانشجویان از محیط متنوع یادگیری بر قصد آنها نسبت به کارآفرینی
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه های موثر مدیریت منابع انسانی بر حفظ کارمندان: دانشگاه فنی تاماله
خـریـد محـصـول
تأثیر حرفه‌ای گری و تجربه حسابرس بر سطح قضاوت‌های مهم با اخلاق حرفه‌ای
خـریـد محـصـول
تاب آوری کارکنان، القای اطلاعات و ارائه خدمات بین ارائه دهندگان بیمه خدمات درمانی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا