light box
امتیاز 2.58 توسعه شهری دوستدار کودک: طرح توسعه جامعه روستایی شاد در پنوم پن">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 7700
مجله : World
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:توسعه شهری دوستدار کودک: طرح توسعه جامعه روستایی شاد در پنوم پن

 چکیده

  از آنجایی که جمعیت کودکان شهری به سرعت در حال افزایش است، علاقه فزاینده ای به ترویج شهرها و جوامع دوستدار کودک وجود دارد. بر این اساس یونیسف چارچوبی برای اقدام برای ساختن شهرها و جوامع دوستدار کودک ایجاد کرده است. این چارچوب مراحل ایجاد یک سیستم حکومتی متعهد به تحقق حقوق کودکان و ترجمه فرآیندهای اجرایی در رابطه با کنوانسیون حقوق کودک را مشخص می کند. به ویژه، یونیسف کتابی راهنما تهیه کرد که به تشریح عناصر سازنده برای توسعه شهرها و جوامع دوستدار کودک پرداخت. این کتاب راهنما شیوه‌های خوبی را ارائه می‌کند و چالش‌های رایج و درس‌های آموخته‌شده را برای راهنمایی دولت‌های شهر و ذینفعان مربوطه ادغام می‌کند. به همین ترتیب، کامبوج یک چارچوب جامعه ملی دوستدار کودک را با هدف بهبود بیشتر محیط های مساعد برای کودکان که در آن حقوق آنها به رسمیت شناخته شده و حمایت می شود، ایجاد کرد. به دنبال این روندهای بین المللی و ملی در توسعه شهری دوستدار کودک، بسیاری از سازمان ها و ذینفعان مربوطه در کامبوج گرد هم آمده اند تا جوامع شهری متمرکز بر کودکان را ایجاد کنند. به طور مشابه، جامعه دهکده لبخند در شهر پنوم پن توسعه یافت. اگرچه چشم انداز اصلی آن ایجاد یک جامعه مسکونی برای خانواده های بی بضاعت برای دستیابی به تحرک اجتماعی و مالی است، اما امکانات و برنامه های مختلفی برای کودکان تدوین شد. این مطالعه این جامعه را در ابعاد دوستدار کودک بررسی می کند و بررسی می کند که آیا این جامعه شهری بر اساس ابعاد اصلی توسعه جامعه دوستدار کودک ملی دوستدار کودک است یا خیر(طرح توسعه جامعه روستایی شاد).

Title: Child-Friendly Urban Development: Smile Village Community Development Initiative in Phnom Penh

Abstract

 Since urban children’s populations have been rapidly increasing, there is a growing interest in promoting child-friendly cities and communities. UNICEF has accordingly developed a framework for action to build child-friendly cities and communities. This framework outlines the steps to build a governance system committed to realizing the rights of children and translated implementation processes in relation to the Convention on the Rights of the Child. Particularly, UNICEF produced a guidebook that outlines building blocks to developing child-friendly cities and communities. This guidebook provides good practices and consolidates common challenges and lessons learned to guide the city governments and relevant stakeholders. Likewise, Cambodia developed a national child-friendly community framework aimed to further improve conducive environments for children where their rights are recognized and supported. Following these international and national trends on child-friendly urban development, many organizations and relevant stakeholders in Cambodia have come together to build urban communities focused on children. Similarly, the Smile Village community in Phnom Penh city was developed. Although its main vision is to build a residential community for underprivileged families to achieve social and financial mobility, various facilities and programs were developed for children. This study explores this community on its child-friendly dimensions and examines whether this urban community is child-friendly based on the national child-friendly community development’s core dimensions.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا