light box
امتیاز 2.58 بررسی اهمیت اساسی و نقش مهم ظرفیت تلفیق دانش در استراتژی رقابتی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 39
تعداد کلمات : 11000
مجله : Industrial Marketing Management
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بررسی اهمیت اساسی و نقش مهم ظرفیت تلفیق دانش در استراتژی رقابتی بر اساس نوآوری در سرویس و خدمات

 چکیده

پژوهش حاضر، چگونگی سازماندهی و مدیریت دانش شرکت‌ها جهت در اختیار گذاشتن روش‌های نوین با ارزش افزوده و با مزیت رقابتی را ارزیابی می‌کند و به فراخوان تحقیقات در این زمینه مهم و در عین حال نادیده گرفته شده پاسخ می‌دهد. به طور خاص و به طور ویژه به ارزیابی اهمیت متغیرهای ظرفیت ادغام دانش در مزیت رقابتی بر اساس نوآوری در شرکت‌های بنگاه به بنگاه و مدل سازی و تست همبستگی بین ظرفیت ادعام نواوری و دانش در خدمات و مزیت‌های رقابتی پرداخته است. یافته‌های حاصل از تحقیقات ما در مورد شرکت‌های پروژه محور استرالیایی و ایالات متحده از نظریه محوری ما پشتیبانی می‌کند که دانش جدید به دست آمده از منابع خارجی و داخلی به تنهایی کافی نیست، بلکه باید با دانش موجود ادغام شود تا راه حل‌های خدمات نوآورانه‌ای را ارائه دهد که نیازهای مشتریان را برآورده می‌کند. یافته‌های آزمایش اثرات غیر خطی پیکربندی دانش جدید بر نوآوری خدمات، بینش وسیع‌تری نسبت به رابطه پیشنهادی ارائه می‌دهد. مطالعات ما به فراخوان چارچوب‌های جامع مزایای رقابتی با هدایت نوآوری خدمات کمک می‌کند. این مطالعه مفاهیم نظری و مدیریتی را ارائه می‌دهد و زمینه‌هایی را برای مطالعات آینده پیشنهاد ارائه کنیم(ظرفیت تلفیق دانش در استراتژی رقابتی).

Title: The central role of knowledge integration capability in service innovationbased competitive strategy

Abstract

 This study examines how B2B service firms organize and manage knowledge in order to deliver new value adding solutions and in turn competitive advantage, addressing calls for research into this important, yet neglected area. Specifically, this study: (1) examines the role of the antecedents of knowledge integration capability (KIC) in service innovation-led competitive advantage in project-oriented B2B service firms; and (2) models and empirically tests the links between KIC and service innovation, and in turn sustainable competitive advantage (SCA). Findings from our research of Australian and US project-oriented firms support our central theorization that the new knowledge acquired through external and internal sources per se is not sufficient, but should be integrated with existing knowledge in order to deliver innovative service solutions addressing clients' needs. Results from testing non-linear effects of new knowledge configurations on service innovation provide deeper insights into the suggested relationship. Our research contributes to calls for comprehensive frameworks of service innovation-led competitive advantage. We provide theoretical and managerial implications, and suggest areas for future research.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا