light box
امتیاز 2.58 ارتباط بین نوآوری باز، ظرفیت جذب و پیوندهای مدیریتی: دیدگاه بین کشوری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 10700
مجله : Journal of Innovation & Knowledge
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارتباط بین نوآوری باز، ظرفیت جذب و پیوندهای مدیریتی: دیدگاه بین کشوری

 چکیده

  این مقاله به مفاهیم نوآوری باز ورودی و نوآوری باز خروجی به عنوان عناصر کلیدی نوآوری باز با ترکیب پیوندهای مدیریتی و ظرفیت جذب از منظر بین کشوری می‌پردازد. این مطالعه بر روی یک نمونه مقطعی متشکل از ۵۳۰ شرکت مستقر در فرانسه، مالزی و امارات متحده عربی است که داده‌های جمع‌آوری شده از مدیران میانی و عالی شاغل در صنایع مختلف را جمع‌آوری می‌کند. نتایج نشان‌دهنده اثر واسطه‌ای ظرفیت جذب درک شده در رابطه روابط مدیریتی بیرونی و نوآوری باز (داخلی و برون‌گرا) است. به طور خاص، پیوندهای مدیریتی بر نوآوری باز ورودی در هر سه کشور مورد بررسی تأثیر می گذارد، در حالی که روابط مدیریتی به طور مثبت با نوآوری باز بیرونی در فرانسه و امارات مرتبط است. نقش میانجی ظرفیت جذب در موارد فرانسه و امارات مشهود است. در نهایت، مقاله نتیجه گیری  را ارایه می کند و پیامدهای یافته های مطالعه و محدودیت های آن را برجسته می کند. این مقاله به درک ارتباط بین پیوندهای مدیریتی و ظرفیت جذب کمک می کند که ممکن است منجر به عملیات موفق نوآوری باز شود.

Title: The linkage between open innovation, absorptive capacity and managerial ties: A cross-country perspective

Abstract

 The paper addresses the concepts of inbound open innovation and outbound open innovation as the key elements of the open innovation by incorporating managerial ties and absorptive capacity from a cross-country perspective. This study draws on a cross-sectional sample of 530 companies based in France, Malaysia and the UAE collecting data collect from middle and top managers working in different industries. The results show the mediating effect of perceived absorptive capacity in the relationship of external managerial ties and open innovation (inbound and outbound). Most specifically, managerial ties affect inbound open innovation in all the three surveyed countries while managerial ties relate positively to outbound open innovation in France and the UAE. The mediating role of absorptive capacity is evident in the cases of France and the UAE. Finally, the paper concludes, highlighting the implications of the study findings and its limitations. The paper will help to understand the connection between managerial ties and absorptive capacity that may lead to the successful operations of open innovation.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا