light box
امتیاز 3.46 شرایط استرس زای مؤثر بر ادراک از خوشبختی و شادی: عشق">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 13
تعداد کلمات : 4900
مجله : Ansiedad y Estrés
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شرایط استرس زای مؤثر بر ادراک از خوشبختی و شادی: عشق به عنوان یک عامل استرس زا

 چکیده

 هدف این مطالعه، تجزیه تحلیل رابطه و همبستگی بین خوشبختی ذهنی، استرس ادراک شده و تعداد عوامل استرس زا و شناسایی این که کدام یک از این عوامل اثر قابل توجهی بر روی خوشبختی ذهنی و استرس ادراک شده دارند، می‌باشد. این یک مطالعه‌ی عرضی روی ۲۳۸ زن و ۵۲ مرد از جمعیت عمومی با سن متغیر از ۲۵ تا ۴۴ سال، ساکنان شهر مونتری از ایالت نوو لئون مکزیک بود. مقیاس خوشبختی ذهنی، مقیاس استرس ادراک شده و سؤال مربوط به شرایط استرس زا به عنوان ابزارهای ارزیابی استفاده شد. نتایج، همبستگی منفی را بین استرس ادراک شده و خوشبختی نشان داد. همچنین، گروهی از شرکت کنندگان که روابط عاشقانه و زناشویی را به عنوان شرایط استرس زای اصلی گزارش کردند، افرادی بودند که سطوح پایین‌تر از خوشبختی و سطوح بالاتر از استرس ادراک شده را گزارش کردند. نتایج نشان داد که در نمونه‌ی مورد مطالعه، شرایط مربوط به روابط عاشقانه و زناشویی، اثر بزرگ‌تری روی خوشبختی، فارغ از وضعیت تأهل و جنسیت داشت(عشق یک عامل استرس زا).

 Title: Stressful situations affecting the perception of happiness: Love as a stressor

Abstract

The purpose of this study was to analyze the association between subjective happiness, perceived stress and number of stressors, and to identify which of the latter have greater influence on subjective happiness and perceived stress. It was a transversal study carried out with 238 women and 52 men from the general population with an age range from 25 to 44 years, residents of the city of Monterrey or metropolitan area of the state of Nuevo León, Mexico. The Subjective Happiness Scale, the Perceived Stress Scale and a question about stressful situations were used as assessment instruments. Results showed a negative correlation between happiness and perceived stress. Likewise, the group of participants who reported love and partner relations as major stressful situations were the ones who also reported lower levels of happiness and higher levels of perceived stress. We conclude that, in our sample, situations related to love and partner relations had a higher impact on happiness, regardless of marital status and sex.

 

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا