light box
امتیاز 2.58 چرا و چه زمانی عوامل استرس زا شغلی بر روی رفتار صدا تأثیر می گذارند: چشم انداز تخلیه نفس">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 35
تعداد کلمات : 12000
مجله : Journal of Business Research
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:چرا و چه زمانی عوامل استرس زا شغلی بر روی رفتار صدا تأثیر می گذارند: چشم انداز تخلیه نفس

 چکیده

در بیشتر تحقیقات فرض بر این است که عوامل استرس زا موجب تضعیف رفتار صدا در کارکنان می شوند. اما ، با نگاهی به تحقیقات موجود در مورد عوامل استرس زا شغلی و OCB (از جمله صدا) ، می توان دریافت که همه انواع عوامل استرس زا اثرات یکسانی ندارند. هدف از تحقیق ما ارائه یک مدل تحقیق جدید در رابطه با اثرات مختلف عوامل استرس زا چالش برانگیز و عوامل استرس زا بازدارنده بر رفتار صدا  است. با استفاده از نظریه تخلیه نفس ، ما بیان می کنیم که رابطه بین عوامل استرس زا و رفتار صدا  با تغییر تخلیه نفس کارمندان تعدیل می شود. علاوه بر این ، ما اثر تعدیل کننده رابطه رهبر-پیرو (LMX) را در رابطه بین عوامل استرس زا و تخلیه نفس ناشی از آن را بررسی کردیم. ما روابط فرض شده را با استفاده از داده های جمع آوری شده از ۳۴۶ کارمند در سه روز متوالی در چین بررسی کردیم. طبق فرضیات ارائه شده ، دریافتیم که تخلیه نفس رابطه بین عوامل استرس زا و رفتار صدا  را تعدیل می کند. همچنین ، LMX رابطه مثبت بین عوامل استرس زا بازدارنده و تخلیه نفس را تقویت می کند. ما همچنین در مورد پیامدهای عملی و علمی نتایج بحث می کنیم.

Title: Why and when job stressors impact voice behaviour: An ego depletion perspective

Abstract

 Most research assumes that job stressors decrease employees’ voice behavior. However, looking at research about job stressors and OCB (including voice), not all types of stressors have the same effects. The purpose of our research is to develop a new research model relating to the different effects of challenge stressors and hindrance stressors on voice behavior. Drawing on ego depletion theory, we propose that the relationship between stressors and voice behavior is mediated by employees’ ego depletion change. Further, we tested the moderating effect of leader-member exchange (LMX) on the relationship between stressors and subsequent ego depletion. We examined the hypothesized relationships using data collected in China from 346 employees on three consecutive days. As hypothesized, we found that ego depletion mediates the relationship between stressors and voice behavior. Also, LMX strengthens the positive relationship between hindrance stressors and subsequent ego depletion. We discuss implications for research and practice.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا