light box
امتیاز 2.58 تاثیر فناوری بلاک چین در زنجیره تامین و لجستیک تولید">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 27
تعداد کلمات : 13000
مجله : logistics
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تاثیر فناوری بلاک چین در زنجیره تامین و لجستیک تولید

 چکیده

 بلاک چین یک دفتر کل دیجیتالی مدیریت شده، توزیع شده و غیرمتمرکز است که برای ثبت تراکنش ها در قالب غیرقابل تغییر استفاده می شود. ویژگی‌های آن در ارائه اعتماد، شفافیت و قابلیت ردیابی آن را برای برنامه‌هایی که در آن تراکنش‌ها درگیر هستند جذاب می‌کند. این فناوری که در ابتدا برای حمایت از تراکنش های مالی طراحی شده بود، حتی در بخش های غیر مالی مانند مراقبت های بهداشتی، تولید، خرده فروشی و خدمات دولتی مورد توجه قرار گرفته است. روش‌ها: در طی قرن‌ها، کارکردهای مختلف صنایع تولیدی بر اساس رابطه و اعتمادی که با ذینفعان بالادستی و پایین دستی خود دارند، کار می‌کنند. علاوه بر این، از آنجایی که کارخانه های معمولی در حال رشد به کارخانه های غول پیکر هستند، مشارکت چندین واسطه زنجیره تامین و عملیات لجستیک را پیچیده تر می کند. از این رو، هدف این مقاله ارائه یک نمای کلی از نقش فناوری بلاک چین در پرداختن به زنجیره تامین و چالش های مرتبط با لجستیک با تجزیه و تحلیل، سازماندهی و بررسی منابع است. نتایج: این مطالعه نشان می دهد که فناوری بلاک چین می تواند زنجیره تامین و تدارکات را به عملکردهای ایمن، چابک، قابل اعتماد و شفاف تبدیل کند. یک سناریوی کاربردی مفهومی، مزایای فناوری بلاک چین را در ارائه منشأ و قابلیت ردیابی به محصولات حیاتی نشان می دهد. نتیجه گیری: به طور خاص، یک بلاک چین خصوصی یا مجاز برای مشاغل چند سازمانی مانند زنجیره تامین و تدارکات مناسب است. علاوه بر این، یکپارچه‌سازی بلاک‌چین اینترنت اشیا، قراردادهای هوشمند و ردیابی دارایی‌ها مزایای بسیار زیادی در آینده دارد(فناوری بلاک چین در لجستیک تولید).

Title: Influence of Blockchain Technology in Manufacturing Supply Chain and Logistics

Abstract

Background: Blockchain is a digitally managed, distributed, and decentralized ledger used to record transactions in an immutable format. Its characteristics in providing trust, transparency, and traceability make it attractive for applications where transactions are involved. Originally intended to support financial transactions, the technology has gained attention even in non-financial sectors such as health care, manufacturing, retail, and government services. Methods: For centuries, the various functions of manufacturing industries have worked based on the relationship and trust that they have with their upstream and downstream stakeholders. In addition, as the conventional factories are growing into giant gigafactories, the participation of several intermediaries further complicates the supply chain and logistics operations. Hence, the article aims to provide a comprehensive overview of the role of blockchain technology in addressing supply chain and logistics-related challenges by analyzing,organizing, and reviewing the literature. Results: The study shows that blockchain technology can transform the supply chain an logistics into secure, agile, trusted, and transparent functions. A conceptualized application scenario demonstrates the benefits of blockchain technology in providing provenance and traceability to critical products. Conclusions: In particular, a private or permissioned blockchain is suitable for multi-organizational businesses such as supply chain and logistics. In addition, IoT-blockchain integration, smart contracts, and asset tracking has immense benefits in the future.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا