light box
امتیاز 2.58 رفتار اخلاقی، قدرت حسابرسی و فرار مالیاتی: یک دیدگاه جهانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 24
تعداد کلمات : 10000
مجله : Journal of International Accounting, Auditing and Taxation
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:رفتار اخلاقی، قدرت حسابرسی و فرار مالیاتی: یک دیدگاه جهانی

 چکیده

 اکثر دولتها تلاش می‌کنند تا فرار مالیاتی را کاهش داده و کاهش دهند. یک دوگانگی در مورد این که آیا سیاست‌ها باید رفتار اخلاقی شرکت‌ها (یک موسسه غیر رسمی) را تشویق کند یا استانداردهای حسابرسی (یک موسسه رسمی) را تقویت کند، ایجاد می‌شود. در این مطالعه، ما شواهد جدیدی در سراسر جهان در مورد تأثیرات این دو عامل بر فرار مالیاتی ارائه می‌دهیم. به طور کلی، حتی اگر استانداردهای حسابرسی قوی ممکن است فرار مالیاتی را کاهش دهد، رفتار اخلاقی شرکت‌ها از نظر آماری تأثیر قوی‌تری در دستیابی به این هدف دارد. این نتایج پس از کنترل درون زایی و دوره‌های فرعی مختلف (قبل، حین و پس از بحران مالی اخیر جهانی) حفظ می‌شود. به طور خاص، رفتار اخلاقی بنگاه‌ها برای کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​با سطوح پایین و بالا از حمایت سرمایه گذاران و هیئت مدیره شرکت‌های با کارآیی پایین مؤثر است. با این حال، رفتارهای اخلاقی و استانداردهای حسابرسی متقابلاً برای کشورهای با درآمد بالا و کشورهایی با حمایت سرمایه گذاران سطح متوسط ​​و هیئت مدیره شرکت‌های دارای کارآیی متوسط ​​و بالا مؤثر است. بنابراین، این مطالعه بینش‌های مفیدی را برای سازمان‌ها و سیاست گذاران ارائه می‌دهد(قدرت حسابرسی و فرار مالیاتی).

Title: Ethical behavior, auditing strength, and tax evasion: A worldwide perspective

Abstract

 Most governments attempt to fight and reduce tax evasion. A dilemma arises about whether policies should encourage the ethical behavior of firms (an informal institution) or strengthen auditing standards (a formal institution). In this study, we provide novel worldwide evidence on the effects of these two factors on tax evasion. Overall, even though strong auditing standards may mitigate tax evasion, the ethical behavior of firms has a statistically more robust effect in achieving this goal; these results hold after we control for endogeneity and different subperiods (before,during, and after the recent global financial crisis). More specifically, the ethical behavior of firms is effective for low- and middleincome countries with low and high levels of investor prote‘ction and low-efficacy corporate boards; however, ethical behavior and auditing standards are mutually effective for high-income countries and countries with middle level investor protection and middleand high-efficacy corporate boards. Thus, this study provides useful insights for organizations and policy makers.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا