light box
امتیاز 2.58 قدرت های دولت و ETA: اثرات قدرت های خارجی و داخلی بر تجارت چند جانبه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 5900
مجله : Iranian Journal of Economic Studies
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:قدرت های دولت و ETA: اثرات  قدرت های خارجی و داخلی بر تجارت چند جانبه

چکیده

 در این مقاله توضیحاتی در مورد اختیارات دولت – چه در سطح داخلی و چه در کشورهای خارجی ارائه شده است. قدرت داخلی قدرت در برابر لابی های داخلی است و قدرت خارجی قدرت بین المللی دولت است. برای این منظور، این مقاله سعی دارد اثرات این اختیارات را در شکل گیری توافق نامه های تجارت آزاد (FTA) ارزیابی کند. چارچوب نظری از یک اقتصاد سیاسی-الیگوپولیستی پیروی می کند. یافته های اصلی این مطالعه نشان می دهد که راه حل بهینه برای دولت توجه بیشتر به رفاه ملی از رفاه حال لابی ها است. علاوه بر این، FTA بزرگتر به دولت کمک می کند وابستگی کمتری به لابی ها داشته باشد. این مقاله نشان می دهد که تأثیرات قدرت خارجی بر FTA و نشان می دهد که FTA بزرگتر همیشه تأثیرات مثبتی بر گسترش FTA ندارد. این تأثیرات به قدرت داخلی و خارجی بستگی دارد که دقیقاً از طریق این مقاله شرح داده شده است. مباحث مطرح شده در اینجا نه تنها از لحاظ نظری جالب است بلکه در حین طراحی سیاست های داخلی و خارجی نیز قابل توجه است(قدرت های دولت و ETA).

Title: Government’s Powers and FTAs: The Effect of Domestic and Foreign Powers on Multilateral Trade

Abstract

 This paper elaborates on the government's powers - both at the domestic level and over foreign countries. The domestic power is the power against domestic lobbies, and the foreign one is the government's international power. To do so, this paper tries to evaluate the effects of these powers on the formation of free trade agreements (FTAs). The theoretical framework follows an oligopolistic-political economy. The main findings of the study show that the optimal solution for the government is paying more attention to the national welfare than lobbies' welfare. In addition, larger FTA helps the government have lower dependency on the obbies. The paper indicates that the effects of foreign power on FTAs and shows that a larger FTA does not have always positive effects on expanding the FTAs. The effects depend on both domestic and foreign powers that are precisely described through this paper. The issues dealt here are not only theoretically interesting but are relevant while designing domestic and foreign policies.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا