light box
امتیاز 2.58 COVID-19 و قراردادهای فروش بین المللی: زمینه های بی سابقه برای معافیت یا تجارت معمول؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 36
تعداد کلمات : 12000
مجله : Unif. L. Rev
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:COVID-19 و قراردادهای فروش بین المللی: زمینه های بی سابقه برای معافیت یا تجارت معمول؟

 چکیده

  سال ۲۰۲۰ شاهد یک بحران سلامتی با ابعاد بی‌نظیر بوده است که باعث بروز عوارض مداوم در مقیاس جهانی شده است. COVID-19 از طریق محدودیت در فعالیت های اقتصادی و اختلال در زنجیره تامین، تجارت جهانی را به شدت مختل کرده است. در میان مشکلات متعاقب، مسئله توجیه کوتاهی طرف در انجام تعهدات قراردادی خود یکی از موضوعات کلیدی است. این مشارکت، شرایط معافیت از مسئولیت را با توجه به قراردادهای فروش بین‌المللی کالاهای موضوع کنوانسیون ۱۹۸۰ سازمان ملل در مورد قراردادهای فروش بین‌المللی کالا، تحلیل می‌کند. الزامات قانونی را مجدداً بررسی می کند و سناریوهای COVID-19 را نشان می دهد که ممکن است آستانه های مربوطه را برآورده کند. این مقاله بیشتر به بررسی پیامدهای حقوقی خاص ناشی از معافیت از مسئولیت می پردازد، از جمله بحث بحث برانگیز در مورد راه حل های مناسب در موارد مشکلات اقتصادی. در نهایت، این مشارکت به بندهای اتاق بازرگانی بین‌المللی که به تازگی تجدیدنظر شده است در مورد فورس ماژور و سختی‌ها می‌پردازد(قراردادهای فروش بین المللی).

Title: COVID-19 and international sale contracts: unprecedented grounds for exemption or business as usual?

Abstract

 The year 2020 has witnessed a health crisis of unparalleled dimensions that has triggered ongoing complications on a global scale. Through restrictions on economic activities and disruptions in supply chains, COVID-19 has severely impeded global trade. Among the ensuing problems, the question of excusing a party’s failure to perform its contractual obligations is of key interest. This contribution analyses the conditions for exemption from liability with view to contracts for the international sale of goods subject to the 1980 UN Convention on Contracts for the International Sale of Goods. It revisits the statutory requirements and illustrates COVID-19 scenarios that might satisfy the relevant thresholds.This article further examines the particular legal consequences following from an exemption from liability, including the controversial discussion as to the adequate remedies in cases of economic hardship. Finally, this contribution addresses the newly revised International Chamber of Commerce’s clauses on force majeure and hardship.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا