light box
امتیاز 2.58 قضاوت اخلاقی به عنوان پردازش اطلاعات: یک مقاله مروری یکپارچه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 10000
مجله : Frontiers in Psychology
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:قضاوت اخلاقی به عنوان پردازش اطلاعات: یک مقاله مروری یکپارچه

چکیده

چگونه انسان ها در مورد رفتار دیگران قضاوت اخلاقی می کنند؟ این مقاله مدلهای غالب قضاوت اخلاقی را مرور می کند و آنها را در چارچوبی فراگیر برای پردازش اطلاعات سازماندهی می کند. این چارچوب دو سوال مجزا را مطرح می کند: (۱) چه اطلاعات ورودی قضاوت های اخلاقی را هدایت می کند؟ و (۲) چه فرآیندهای روانشناختی این قضاوت ها را ایجاد می کند؟ مدلهای اطلاعاتی با شناسایی عناصر مهم اطلاعاتی (از جمله علیت ، تعمد ، و حالات روانی) که قضاوتهای اخلاقی را شکل می دهند ، به اولین سال می پردازند. یک زیر کلاس از مدل های اطلاعاتی مغرضانه معتقد است که برداشت از این عناصر اطلاعاتی خود ناشی از قضاوت های اخلاقی قبلی است. مدلهای پردازشی سوال دوم را برطرف می کنند و مدلهای موجود بر سهم نسبی فرایندهای شهودی در مقابل فرآیند مشورت متمرکز شده اند. این بررسی مدلهای داوری اخلاقی موجود را در این چارچوب سازماندهی می کند و آنها را بر اساس مبانی تجربی و نظری ارزیابی می کند. سپس یک مدل یکپارچه کلی مبتنی بر پردازش اطلاعات را بیان می کند و با پیشنهادات مفهومی و روش شناختی برای تحقیقات آینده نتیجه گیری می کند. چارچوب پردازش اطلاعات ، دیدگاه نظری مفیدی را فراهم می کند که از طریق آن می توان کارهای موجود و آینده را در زمینه داوری اخلاقی که به سرعت در حال رشد است ، سازمان داد(قضاوت اخلاقی به عنوان پردازش اطلاعات).

Title: Moral judgment as information processing: an integrative review

Abstract

 How do humans make moral judgments about others’ behavior? This article reviews dominant models of moral judgment, organizing them within an overarching framework of information processing. This framework poses two distinct questions: (1) What input information guides moral judgments? and (2) What psychological processes generate these judgments? Information Models address the first question, identifying critical information elements (including causality, intentionality, and mental states) that shape moral judgments. A subclass of Biased Information Models holds that perceptions of these information elements are themselves driven by prior moral judgments. Processing Models address the second question, and existing models have focused on the relative contribution of intuitive versus deliberative processes. This review organizes existing moral judgment models within this framework and critically evaluates them on empirical and theoretical grounds; it then outlines a general integrative model grounded in information processing, and concludes with conceptual and methodological suggestions for future research. The information-processing framework provides a useful theoretical lens through which to organize extant and future work in the rapidly growing field of moral judgment.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
استفاده از تحلیل اکسرژی و انرژی به منظور شبیه سازی عددی
خـریـد محـصـول
احیای میکروارگانیسم‌های روده بزرگ بعد از تجویز آنتی بیوتیک
خـریـد محـصـول
میزان آسیب و ضربه مغزی ناشی از اسب سواری
خـریـد محـصـول
کیفیت تصمیم گیری استراتژیک در سازمان‌های دولتی: چشم انداز پردازش اطلاعات
خـریـد محـصـول
مطالعه همبستگی‌های بین خویشتن، اجتماع و سمبل‌ها
خـریـد محـصـول
راهبرد هدایت تقاضای CCN به عنوان الگوی راهزنی چند دست با تاخیر
خـریـد محـصـول
تنظیم دستمزد و قیمت: شواهد جدید از شرکت های اروگوئه
خـریـد محـصـول
تأثیر سیاست پولی ایالات متحده بر نرخ های ارز کنترل شده و نظام های ارزی میخکوب
خـریـد محـصـول
تأثیر پشتیبانی مدیریت ارشد شرکت بر عملکرد پروژه در شرکت های دولتی منتخب در کنیا
خـریـد محـصـول
ارزیابی چالش های پیش روی صنعت گردشگری و هتلداری در زیمبابوه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا