light box
امتیاز 2.58 قضاوت اخلاقی به عنوان پردازش اطلاعات: یک مقاله مروری یکپارچه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 10000
مجله : Frontiers in Psychology
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:قضاوت اخلاقی به عنوان پردازش اطلاعات: یک مقاله مروری یکپارچه

چکیده

چگونه انسان ها در مورد رفتار دیگران قضاوت اخلاقی می کنند؟ این مقاله مدلهای غالب قضاوت اخلاقی را مرور می کند و آنها را در چارچوبی فراگیر برای پردازش اطلاعات سازماندهی می کند. این چارچوب دو سوال مجزا را مطرح می کند: (۱) چه اطلاعات ورودی قضاوت های اخلاقی را هدایت می کند؟ و (۲) چه فرآیندهای روانشناختی این قضاوت ها را ایجاد می کند؟ مدلهای اطلاعاتی با شناسایی عناصر مهم اطلاعاتی (از جمله علیت ، تعمد ، و حالات روانی) که قضاوتهای اخلاقی را شکل می دهند ، به اولین سال می پردازند. یک زیر کلاس از مدل های اطلاعاتی مغرضانه معتقد است که برداشت از این عناصر اطلاعاتی خود ناشی از قضاوت های اخلاقی قبلی است. مدلهای پردازشی سوال دوم را برطرف می کنند و مدلهای موجود بر سهم نسبی فرایندهای شهودی در مقابل فرآیند مشورت متمرکز شده اند. این بررسی مدلهای داوری اخلاقی موجود را در این چارچوب سازماندهی می کند و آنها را بر اساس مبانی تجربی و نظری ارزیابی می کند. سپس یک مدل یکپارچه کلی مبتنی بر پردازش اطلاعات را بیان می کند و با پیشنهادات مفهومی و روش شناختی برای تحقیقات آینده نتیجه گیری می کند. چارچوب پردازش اطلاعات ، دیدگاه نظری مفیدی را فراهم می کند که از طریق آن می توان کارهای موجود و آینده را در زمینه داوری اخلاقی که به سرعت در حال رشد است ، سازمان داد(قضاوت اخلاقی به عنوان پردازش اطلاعات).

Title: Moral judgment as information processing: an integrative review

Abstract

 How do humans make moral judgments about others’ behavior? This article reviews dominant models of moral judgment, organizing them within an overarching framework of information processing. This framework poses two distinct questions: (1) What input information guides moral judgments? and (2) What psychological processes generate these judgments? Information Models address the first question, identifying critical information elements (including causality, intentionality, and mental states) that shape moral judgments. A subclass of Biased Information Models holds that perceptions of these information elements are themselves driven by prior moral judgments. Processing Models address the second question, and existing models have focused on the relative contribution of intuitive versus deliberative processes. This review organizes existing moral judgment models within this framework and critically evaluates them on empirical and theoretical grounds; it then outlines a general integrative model grounded in information processing, and concludes with conceptual and methodological suggestions for future research. The information-processing framework provides a useful theoretical lens through which to organize extant and future work in the rapidly growing field of moral judgment.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
الگوریتم بهینه سازی شعله پروانه: یک الگوی ابتکاری مبتنی بر طبیعت
خـریـد محـصـول
بهینه سازی شاهین هریس: الگوریتم و برنامه‌ها
خـریـد محـصـول
رابطه بین دیجیتالی شدن اقتصاد و ضریب تولید “دانش”
خـریـد محـصـول
تجزیه تحلیل خصوصیات دینامیکی تانک‌ها و مخزن‌های فولادی حلقوی بدون تکیه گاه
خـریـد محـصـول
نقشه برداری قبل از جراحی مغز در زمان فلج مغزی با استفاده همزمان از EEG و MRI
خـریـد محـصـول
تلفیق گیاهان دارویی و گیاهان آشپزی در سیستم‌های اگروفارستری برای حوزه مناطق کاراییب
خـریـد محـصـول
اقتصاد مقاومتی و یکپارچگی منطقه‌ای ایران
خـریـد محـصـول
مطالعه استفاده از سرمایه انسانی در توسعه اقتصادی با تأکید بر نقش‌های بهداشت، نابرابری
خـریـد محـصـول
تحلیل تأثیر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی روی ایجاد مزایای رقابتی در سازمان‌ها
خـریـد محـصـول
یکپارچه سازی حسابداری و مقایسه پذیری حسابداری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا