light box
امتیاز 2.58 پاورپوینت بررسی سازگاری با محیط زیست و پایداری سیستم های مختلف حمل و نقل شهری">

نوع فایل : PPT
تعداد اسلاید : 21
تعداد کلمات : 5000
مجله : --
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : -
درج جداول در فایل ترجمه : -
منابع داخل متن : -
کیفیت ترجمه : -
دسته بندی : ، ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی پاورپوینت: بررسی سازگاری با محیط زیست و پایداری سیستم های مختلف حمل و نقل شهری

 چکیده

در دوران کنونی، وظیفه بخش حمل و نقل، جابجایی ایمن، پرسرعت، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست  می باشد .حمل و نقل از لازمه ها و نیاز های هر جامعه انسانی می باشد که باعث پویایی توسعه ی اقتصادی و اجتماعی خواهدشد. یکی از ارکان توسعه پایدار همین بخش حمل و نقل شهری می باشد به طوری که در برنامه ریزی حمل و نقل سعی می گردد که با شاخص های توسعه پایدار پیوستگی  و سازش بیشتری داشته باشد. توسعه پایدار شهری یکی از شاخص های دست یابی به توسعه پایدار شهری را توسعه حمل و نقل عمومی کارآمد، در شهرها می داند و در واقع یکی از مسایلی که شهرهای کشور مبتلا به آن است، معضل حمل و نقل شهری است که باعث گردیده است تا شرایط کمی و کیفی زندگی در این شهرها پایین بیاید. روش این پژوهش توصیفی – تحلیلی است و به صورت اسنادی و بررسی متون بوده و عمده ترین منابع مورد استفاده کتاب ها و مجلات تخصصی، طرح های پژوهشی مرتبط است . در وهله اول، مفهوم سیستم حمل و نقل ، حمل و نقل شهری و پایدار بیان گردیده و به بیان برخی از مسائل و مشکلات حمل و نقل شهری در کشور و مشکلات توسعه حمل و نقل شهری پرداخته شده و در نهایت   ارائه راهکارهای که می تواند به  پایداریحمل و نقل شهری در توسعه شهری کمک کند در نظرگرفته می شود(محیط زیست و پایداری سیستم شهری).

Title:Environmental compatibility and sustainability of various urban transportation systems

Abstract

Nowadays, the task of the transportation sector is safe, high-speed, cost-effective and environmentally friendly transportation. Transportation is one of the necessities and needs of every human society that will make the economic and social development dynamic. One of the pillars of sustainable development is the urban transport sector, so that in transportation planning, it tries to be more consistent and compatible with sustainable development indicators. Sustainable urban development One of the indicators of achieving sustainable urban development is the development of efficient public transportation in cities, and in fact one of the problems that afflict the country's cities is the problem of urban transportation that has caused The quantitative and qualitative living conditions in these cities will decrease. The method of this research is descriptive-analytical and is in the form of documentation and review of texts and the main sources used in specialized books and journals are related research projects. In the first place, the concept of transportation system, urban and sustainable transportation is expressed and some issues and problems of urban transportation in the country and the problems of urban transportation development are discussed and finally, solutions can be provided to Sustainability of urban transportation is considered to contribute to urban development.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا