light box
امتیاز 2.58 مداخلات روانشناختی در افراد کهنسال و مسن و مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 8700
مجله : Handbook of the Psychology of Aging, Eighth edition.
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مداخلات روانشناختی در افراد کهنسال و مسن و مبتلا به زوال عقل و مراقبان آنها

 چکیده

دمانس یا زوال عقلی، که اکنون به عنوان “اختلال عصبی شناختی عمده” شناخته می‌شود، با اختلالات شناختی چندگانه، از جمله اختلال حافظه که به طور قابل توجهی و منفی بر عملکرد اجتماعی و شغلی تأثیر می‌گذارد (انجمن روانپزشکی آمریکا، ۲۰۱۳) همراه است. اگرچه این تعریف فعلی به بسیاری از مشکلات رفتاری که فرد مبتلا به زوال عقل را درگیر می‌کند و مراقب باید با آن کنار بیاید، نمی‌پردازد، اما از زمان انتشار مقاله اصلی آلوئیز آلزایمر، چنین مشکلاتی وجود داشته است (دهم، ۲۰۰۶). مسائل رفتاری معمولاً بر چالشهای مراقبت از یک فرد مبتلا به زوال عقل (PWD) غالب است، میزان مرگ و میر را برای هر دو مبتلایان به نقص پا و مراقب آنها افزایش می‌دهد و با مراقبت‌های طولانی مدت و افزایش مراقبت‌های بهداشتی و همراه  هزینه است  (هرد، مارتورل و لانگا، ۲۰۱۳)(مداخلات روانشناختی در افراد کهنسال).

Title: Psychosocial Interventions for Older Adults with Dementia and Their Caregivers

Abstract

 Dementia, now referred to as a “major neurocognitive disorder” is characterized by multiple cognitive deficits, including memory impairment that significantly and adversely affects social and occupational functioning (American Psychiatric Association, 2013). Although this most current definition does not address the plethora of behavioral problems that beset the individual with dementia and with which the caregiver must cope, such problems have been known to exist since the original article by Alois Alzheimer (Dahm, 2006). Behavioral issues typically dominate the challenges of caring for a person with dementia (PWD), increase rates of morbidity and mortality for both the PWD and their caregiver, and are associated with long-term care placement and escalating health care costs (Hurd, Martorell, & Langa, 2013).

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا