light box
امتیاز 2.58 تشخیص و مدیریت بی اختیاری ادرار در کودکی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 230
تعداد کلمات : 87000
مجله : BMJ Open
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تشخیص و مدیریت بی اختیاری ادرار در کودکی

چکیده

 در این فصل روش‌های تشخیصی و درمانی بی اختیاری ادرار در دوران کودکی مورد بحث قرار خواهد گرفت. به منظور درک پاتوفیزیولوژی بیشترین مشکلات در کودکان، رشد طبیعی مثانه و کنترل اسفنکتر مورد بحث قرار خواهد گرفت. پاتوفیزیولوژی اساسی شرح داده شده و تحقیقات خاص در مورد کودکان بحث خواهد شد. برای اطلاعات عمومی در مورد اپیدمیولوژی و تحقیقات اورودینامیکی، به بخشهای مربوطه باید مراجعه شود

 رشد و نمو نرمال مثانه و کنترل اسفنکتر

پر و خالی شدن مثانه طبیعی شامل فشار پایین و پر شدن حجم مثانه کافی و به دنبال آن انقباض مداوم دترسور است که منجر به تخلیه مثانه، همراه با شل شدن کافی مجموعه اسفنکتر می‌شود. این فرایند نیاز به احساس طبیعی و مقاومت طبیعی خروجی مثانه دارد(مدیریت بی اختیاری ادرار در کودکی). مکانیسم‌های نوروفیزیولوژیک درگیر در ذخیره و تخلیه مثانه طبیعی شامل یکپارچه سازی پیچیده از تحریک عصبی سمپاتیک، پاراسمپاتیک و سوماتیک است که در نهایت توسط یک اثر متقابل پیچیده بین نخاع، ساقه مغز، مغز میانی و ساختارهای بالاتر قشری کنترل می‌شود [۱]. دستیابی به کنترل ادرار به همان اندازه پیچیده است و هنوز کاملاً شناخته نشده است: مراحل مختلف رشد و نمو مشاهده شده است [۲].

در نوزادان تازه متولد شده مثانه “به صورت بی اختیار” توصیف می‌شود، و تصور می‌شود که ادرار در اثر رفلکس نخاع به طور خودکار و بدون دخالت مراکز عصبی رخ می‌دهد. با این حال، مطالعات نشان داده‌اند که حتی در جنین‌های کامل و نوزادان، دوران بارداری توسط مراکز عصبی بالاتر تعدیل می‌شود و تصور قبلی که تخلیه خود به خودی است و با یک بازتاب ساده ستون فقرات انجام می‌شود، ساده انگارانه است [۳]. به نظر می‌رسد که ادرار یک واقعه وابسته به حالت رفتاری است: ادرار درون رحمی به طور تصادفی بین خواب و برانگیختگی صورت نمی‌گیرد، اما تقریباً به طور اختصاصی در حالی که جنین بیدار است اتفاق می افتد [۳].در طی سه ماهه آخر تولید ادرار داخل رحمی بسیار بیشتر از دوره پس از تولد است (۳۰ میلی لیتر در ساعت) و دفعات تخلیه آن تقریباً ۳۰ بار در هر ۲۴ ساعت است [۴].

Title: Diagnosis and Management of Urinary Incontinence in Childhood

Abstract

 In this chapter the diagnostic and treatment modalities of urinary incontinence in childhood will be discussed. In order to understand the pathophysiology of the most frequently encountered problems in children the normal development of bladder and sphincter control will be discussed. The underlying pathophysiology will be outlined and the specific investigations for children will be discussed. For general information on epidemiology and urodynamic investigations the respective chapters are to be consulted. Normal bladder storage and voiding involve lowpressure and adequate bladder volume filling followed by a continuous detrusor contraction that results in bladder emptying, associated with adequate relaxation of the sphincter complex. This process requires normal sensation and normal bladder outlet resistance. The neurophysiological mechanisms involved in normal bladder storage and evacuation include a complex integration of sympathetic, parasympathetic and somatic innervations which is ultimately controlled by a complex interaction between spinal cord, brain stem, midbrain and higher cortical structures [1]. Achievement of urinary control is equally complex and as yet not fully understood: various developmental stages have been observed [2].

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا