light box
امتیاز 2.58 بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 27
تعداد کلمات : 11000
مجله : water
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها

چکیده

  مدیریت تطبیقی ​​آب یک الگوی مدیریتی نویدبخش برای رودخانه ها است که به عدم قطعیت پیامدهای تصمیم می پردازد. با این حال، اجرای آن در عمل فعلی هنوز یک چالش است. یک ارزیابی بهینه‌سازی را می‌توان در چرخه مدیریت تطبیقی ​​چارچوب داد که امکان تعریف جریان‌های محیطی (جریان‌های الکترونیکی) را در قالبی مناسب برای تصمیم‌گیری فراهم می‌کند. در این مطالعه، ما مناسب بودن آن را برای میانجی‌سازی ادغام جریان‌های الکترونیکی در برنامه‌ریزی مدیریت انحراف نشان می‌دهیم، که تحقق یک رویکرد مدیریت تطبیقی ​​را تقویت می‌کند. ما از مطالعه موردی رودخانه پاس، شمال اسپانیا، به عنوان محیطی برای بهینه‌سازی انحراف آب‌های سطحی استفاده کردیم. ما الزامات جریان الکترونیکی را برای سه گروه اصلی بیولوژیکی رودخانه در نظر گرفتیم تا شرایطی را که حفاظت از محیط زیست را ترویج می‌کنند، منعکس کنیم. با ترسیم سناریوهای هیدرولوژیکی (یعنی خشک، نرمال و مرطوب)، ارزیابی ما نشان داد که نیاز کلی آب مورد نظر را می توان برآورده کرد، در حالی که حجم روزانه آب در دسترس برای انحراف در طول سال ثابت نبود. این نتایج نشان می دهد که تصمیم گیری فعلی نیاز به در نظر گرفتن چارچوب زمانی فصلی به عنوان مقیاس زمانی مرجع برای تعدیل و نظارت اهداف دارد. این رویکرد می تواند به سایر مناطق مطالعاتی منتقل شود و می تواند تصمیم گیرندگانی را که هدف آنها تعامل با تمام مراحل چرخه مدیریت تطبیقی ​​آب است، آگاه کند(مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها).

Title: Applying Optimization to Support Adaptive Water Management of Rivers

Abstract

 Adaptive water management is a promising management paradigm for rivers that addresses the uncertainty of decision consequences. However, its implementation into current practice is still a challenge. An optimization assessment can be framed within the adaptive management cycle allowing the definition of environmental flows (e-flows) in a suitable format for decision making. In this study, we demonstrate its suitability to mediate the incorporation of e-flows into diversion management planning, fostering the realization of an adaptive management approach. We used
the case study of the Pas River, Northern Spain, as the setting for the optimization of surface water diversion. We considered e-flow requirements for three key river biological groups to reflect conditions that promote ecological conservation. By drawing from hydrological scenarios (i.e., dry, normal, and wet), our assessment showed that the overall target water demand can be met, whereas the daily volume of water available for diversion was not constant throughout the year. These results suggest that current the decision making needs to consider the seasonal time frame as the reference temporal scale for objectives adjustment and monitoring. The approach can be transferred to other study areas and can inform decision makers that aim to engage with all the stages of the adaptive water management cycle.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
شاخص فعالیت آروماتاز پلاسما، گنادوتروپین و استرون با سندرم شکنندگی در زنان یائسه
خـریـد محـصـول
تأثیر برنامه حمایت اطلاعاتی- عاطفی بر ادراک بیماری
خـریـد محـصـول
رتبه بندی اعتبار و استفاده از اعتبار تجاری توسط کشاورزان در ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت امولسیون بر اساس روغن دانه هندوانه اصلاح شده و تثبیت شده با فیبر پرتقال
خـریـد محـصـول
تعیین عدم قطعیت پارامتری شکست سد در یک رودخانه با استفاده از نرم افزار HEC-RAS
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا