light box
امتیاز 2.58 آب خاکستری به عنوان یک راه حل جایگزین برای مدیریت پایدار منابع آب – مقاله مروری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 8800
مجله : sustainability
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آب خاکستری به عنوان یک راه حل جایگزین برای مدیریت پایدار منابع آب – مقاله مروری

چکیده

  در این مقاله، یک مرور و بررسی جامع در مورد آب خاکستری ارائه شده است. تاکید اصلی  بر تکنیک‌های مورد استفاده برای تصفیه و بازیابی آب خاکستری است و تاکید ویژه بر خطر وجود ویروس کرونای جدید “SARS-CoV-2” در آب خاکستری و امکان انتشار آن از طریق استفاده مجدد از این آب است. به طور کلی، آب خاکستری به فاضلاب جمع آوری شده از منابع خانگی و با استثناء آب توالت (که به عنوان آب سیاه در نظر گرفته می شود) در نظر گرفته می شود. آب خاکستری ۵۰ تا ۸۰ درصد از حجم کل فاضلاب در سراسر جهان را تشکیل می دهد. این بررسی جنبه های مختلف مربوط به آب خاکستری، مانند منشاء، ویژگی ها و دستورالعمل های موجود برای تصفیه و استفاده مجدد آب خاکستری را ارائه می دهد. چندین رویکرد و تکنیک برای مطالعه عملکرد سیستم های مختلف تصفیه آب خاکستری توسعه داده شده است. این روش ها به طور انتقادی در این مقاله مورد بحث قرار می گیرند. در زمینه توسعه پایدار، مدیریت آب و با در نظر گرفتن کمبود منابع آب به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک، استفاده از آب خاکستری تصفیه شده یکی از روش های جایگزینی است که می تواند بار برداشت از این منبع را کاهش دهد. . علاوه بر این، چند نمونه موفق از تجربیات ارزیابی آب خاکستری در تونس مورد بررسی قرار گرفت.

Title: Greywater as an Alternative Solution for a Sustainable Management of Water Resources—A Review

Abstract

 In this paper, a comprehensive review on greywater is presented. Emphasis is given to the techniques used to treat and recover greywater, and special emphasis is placed on the risk of the existence of the novel coronavirus “SARS-CoV-2” in greywater and the possibility of its spread via the reuse of this water. In general, greywater is considered wastewater collected from domestic sources, with the exclusion of toilet water (which is considered as blackwater). Greywater represents 50% to 80% of the total volume of wastewater all over the world. This review provides various aspects related to greywater, such as origins, characteristics, and existing guidelines for greywater proper treatment and reuse. Several approaches and techniques have been developed to study the performance of different greywater treatment systems. These methods are critically discussed in this article. In the context of sustainable development, water management, and taking into account the scarcity of water resources, particularly in arid and semi-arid areas, the use of treated greywater is one of the alternatives methods that can reduce the burden of withdrawals from the resource. In addition, some successful examples of greywater valuation experiences in Tunisia were examined.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا