light box
امتیاز 2.58 قدرت مذاکره و تأثیر تفاوت های جنسیتی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 17
تعداد کلمات : 5400
مجله : Businesses
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:قدرت مذاکره و تأثیر تفاوت های جنسیتی

 چکیده

  این مطالعه بر برهمکنش قدرت و جنسیت در مذاکرات متمرکز است، که به ندرت در تحقیقات قبلی به چالش کشیده شده است. در آزمایشی با ۷۲ مذاکره کننده، قدرت را به عنوان شاخص قدرت در مذاکرات در نظر می گیریم و بررسی می کنیم که چگونه تخصیص قدرت های مختلف بر موفقیت مذاکره تأثیر می گذارد. می آموزیم که افزایش اختیارات موضوع برای یکی از دو طرف لزوماً منجر به افزایش موفقیت نمی شود. به ویژه، مذاکره کنندگان زن به جای بهبود سیستماتیک سودمندی های متقابل، بر قدرت مذاکره خود تکیه می کنند. این مقاله با ترکیب تجزیه و تحلیل تأثیر تفاوت‌های جنسیتی و قدرت بر موفقیت، به نظریه وابستگی به قدرت امرسون، نظریه نقش اجتماعی، نظریه تطابق نقش و نظریه تعارض نقش جنسیتی کمک می‌کند. این مطالعه سعی دارد با تمرکز بر عملکرد آینده نگر جهت گیری نقش جنسیتی در توضیح تفاوت های جنسیتی در مذاکره، شکاف موجود در ادبیات را ببندد. سهم نظری این است که زنان فی نفسه در مذاکرات پایین‌تر نیستند، اما عملکرد آنها در سناریوهای عدم تقارن قدرت کاهش می‌یابد. برعکس، قدرت نامتعادل احتمال موفقیت را کاهش می دهد. مذاکره کنندگان نمی توانند برای افزایش موفقیت خود به یک مزیت قدرت تکیه کنند(مذاکره و تأثیر تفاوت های جنسیتی).

Title: Negotiation Power and the Impact of Gender Differences

Abstract

 This study focuses on the intersection of power and gender in negotiations, which is seldom challenged in previous research. In an experiment with 72 negotiators, we consider issue authority as a proxy of power in negotiations and investigate how different power allocations affect the negotiation success. We learn that an increase in issue authority for one of the two parties does not necessarily lead to an increase in success. Especially, female negotiators rely on their negotiation power, rather than systematically improving mutual utilities. This article contributes to Emerson’s power-dependence theory, social role theory, role congruity theory, and gender role conflict theory by combining analyzing the impact of gender differences and power on the success. This study attempts to close the gap in the literature by focusing on the prospective function of gender role orientation in explaining gender differences in negotiation. The theoretical contribution is that females are not per se inferior in negotiations, but their performance decreases in scenarios of power asymmetries. On the contrary, unbalanced power decreases the likelihood of success. Negotiators cannot rely on a power advantage to increase their success.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا