light box
امتیاز 2.58 مزایای عاطفه مثبت:آیا خوشبختی و خوشحالی منجر به موفقیت می شود؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 75
تعداد کلمات : 41000
مجله : Psychological Bulletin
انتشار : 2005
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مزایای عاطفه مثبت:آیا خوشبختی و خوشحالی منجر به موفقیت می شود؟

چکیده

 مطالعات متعدد نشان می دهد که افراد خوشبخت در چندین حوزه زندگی، از جمله ازدواج، دوستی، درآمد، عملکرد شغلی و سلامتی موفق هستند. محققان یک مدل مفهومی را برای محاسبه این یافته ها پیشنهاد می کنند و معتقدند که پیوند خوشبختی و موفقیت نه تنها به این دلیل که موفقیت مردم را خوشحال می کند، بلکه به دلیل عاطفه مثبت ایجاد موفقیت است. سه کلاس شواهد – مقطعی، طولی و تجربی – برای آزمایش مدل آنها مستند شده است. مطالعات مربوطه شرح داده شده و اندازه اثر آنها به صورت فرا-تحلیلی ترکیب شده است. نتایج نشان می دهد که خوشبختی با نتایج موفقیت آمیز متعددی همراه است، و همچنین رفتارهای موازی موفقیت همراه است. بعلاوه، شواهد نشان می دهد که عاطفه مثبت – مشخصه خوب رفاه – ممکن است دلیل بسیاری از ویژگیهای مطلوب، منابع و موفقیتهای مرتبط با خوشبختی باشد. محدودیت ها، مسائل تجربی و سوالات مهم تحقیق در آینده مورد بحث قرار گرفته است(مزایای عاطفه مثبت).

TITLE: The Benefits of Frequent Positive Affect: Does Happiness Lead to Success?

Abstract

 Numerous studies show that happy individuals are successful across multiple life domains, including marriage, friendship, income, work performance, and health. The authors suggest a conceptual model to account for these findings, arguing that the happiness–success link exists not only because success makes people happy, but also because positive affect engenders success. Three classes of evidence—crosssectional, longitudinal, and experimental—are documented to test their model. Relevant studies are described and their effect sizes combined meta-analytically. The results reveal that happiness is associated with and precedes numerous successfuloutcomes, as well as behaviors paralleling success. Furthermore, the evidence suggests that positive affect—the hallmark of well-being—may be the cause of many of the desirable characteristics, resources, and successes correlated with happiness. Limitations, empirical issues, and important future research questions are discussed

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا