مسائل امنیت انرژی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | مسائل امنیت انرژی | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 مسائل امنیت انرژی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 22
تعداد کلمات : 7800
مجله : Energy Economics
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مسائل امنیت انرژی

چکیده

با در نظر گرفتن اهمیت بسیار بالای انرژی برای همه فعالیتهای اقتصادی در سراسر جهان، مسائل مربوط به امنیت انرژی متعاقب گرانی قیمتهای اخیر نفت و ترس از کمبود تأمین گاز طبیعی و برق در بسیاری از کشورها توجه زیادی را به خود جلب کرده است. نگرانی های مربوط به امنیت انرژی اولین بار در پی اولین شوک نفتی در دهه ۱۹۷۰ مطرح گردید یعنی زمانی که کشورهای وارد کننده نفت با مشکل روبرو شدند و مجبور شدند برای کنار آمدن با اثرات منفی افزایش قیمت نفت تلاش کنند. از آن زمان تاکنون کشورها سیاستهای متنوعی را برای حل مسئله دنبال کردند. پایین بودن قیمت نفت از اواسط دهه ۱۹۸۰ و تغییر تمرکز در دهه ۱۹۹۰ به اصلاح و بازسازی بازار به معنای توجه کم به موضوع امنیت عرضه بود. اعتقاد بر این بود که بازارها قادر به حل مشکلات بخش انرژی خواهند بود. با این حال، نگرانی ها در مورد افزایش عرضه نفت و ظرفیت عرضه برای مطابقت با تقاضا، دوره ای از قیمت های پایدار بالای نفت را به وجود آورده است. لازم به ذکر است دیگر امنیت انرژی به یک نگرانی عمده در سیاست تبدیل شده است. این فصل در صدد ارایه دانش درستی از مفهوم، بعد اقتصادی آن و تجزیه و تحلیل گزینه های مختلف جایگزین برای مقابله با آن است.

TITLE: Energy Security Issues

Abstract

Given the paramount importance of energy for all economic activities around the world, issues related to energy security have gained importance in the wake of recent high oil prices and the fear of supply shortages for natural gas and electricity in many countries. Energy security concerns first emerged in the aftermath of the first oil shock in the 1970s, when oil importing countries were caught unguarded and had to struggle to cope with the adverse effects of oil price rise. Since then countries have followed diverse policies to mitigate the problem. Low oil prices since mid-1980s and the shift of focus in the 1990s to market reform and restructuring meant little attention to the issue of security of supply. It was believed that markets would be able to solve the problems of the energy sector. However, concerns about peaking of oil supply and supply capacity to match the demand have brought back an era of sustained high oil prices. Once again the issue of energy security has become a major policy concern.

 

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا