light box
امتیاز 3.46 مصاحبه‌هایی باپیشگامان روش تحقیق ترکیبی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 36
تعداد کلمات : 10700
مجله : Research design: Qualitative and quantitative approaches
انتشار : 2010
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مصاحبه‌هایی باپیشگامان روش تحقیق ترکیبی

 چکیده

  • درک افکار و نگرش‌های پیشگامان اولیه روش تحقیق ترکیبی
  • کشف میزان علاقه پیشگامان ابتدایی به روش تحقیق ترکیبی، احساسات شخصی آن‌ها و انتظارات و امید آن‌ها از تحقیقات ترکیبی، ایده‌ها و افکاری که آن‌ها داشته و دارند که در نوشته‌هایشان منعکس نشده است و نیز میزان انحراف روش‌های تحقیق ترکیبی فعلی از اصل آن
  • مقایسه و هم سنجی افکار و نگرش‌ها از مصاحبه‌های انجام شده با پیشگامان اولیه

روش تحقیق ترکیبی یک پدیده جدید نیست. بر طبق گفته جانسون، انوگبویز و ترنر ۲۰۰۷، اگرچه روش‌های تحقیق ترکیبی جدید نمی‌باشند، ولی یک پارادایم جنبش، گفتمان یا پژوهشی جدید (با تعداد روز افزون اعضا) می‌باشد که در واکنش به جریان‌های پژوهش‌های کمی و کیفی ایجاد شده‌اند (صفحه ۱۱۳، ایتالیک در اصل)(مصاحبه‌هایی باپیشگامان روش تحقیق ترکیبی). هنوز اگرچه این یک پدیده جدید نیست، ولی یک پدیده در حال حرکت، تکامل و تغییر است. از این ر وی، درک و آگاهی از مکان شروع حرکت، نقطه فعلی آن و هدف آن مهم و جالب است(ر).

 Title: INTERVIEWS WITH THE EARLY DEVELOPERS OF MIXED METHODS RESEARCH

 

Abstract

 although mixed methods research is not new, it is a new movement, or discourse, or research paradigm (with a growing number of members) that has arisen in response to the currents of quantitative research and qualitative research” (p. 113, italics in original). Yet, even though it is not a new phenomenon, it is moving, evolving, and changing. Therefore, it is important and interesting to understand where the movement started, where it is at present, and where it may be going. The goal of this chapter is to provide a forum to share the thoughts of the developers of mixed methods research on the field. This chapter starts with a brief discussion of the historical roots of three research genres: quantitative, qualitative, and mixed.2 Next, the interviews with the early developers of mixed methods research are presented, along with quotes gathered from the interviews.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا