light box
امتیاز 2.58 مصرف دارویی غیر پزشکی شاهدانه(ماری جوانا)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 66
تعداد کلمات : 24000
مجله : Cannabis: A Complete Guide
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : متوسط
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مصرف دارویی غیر پزشکی شاهدانه(ماری جوانا)

چکیده

در این فصل یک گزارش اساسی از مصرف داروی شاهدانه غیر پزشکی، بیشتر برای لذت بردن از تفریح ​​، گاه گاهی برای اهداف مذهبی یا تشریفاتی ارائه شده است. برای درک زمینه استفاده از گیاه شاهدانه برای اهداف پزشکی مجاز که در فصل ۱۳ مستند شده و امکانات تفریحی توصیف شده در فصل ۱۵، درک ماهیت استفاده غیر دارویی لازم است. صدها کتاب وجود دارد که دستورالعمل در تهیه و استفاده (معمولاً غیرقانونی) از محصولات شاهدانه ارائه می دهند. برای مدتی در اواخر قرن بیستم، مسئولان تلاش کردند تا فروش و توزیع چنین ماده ای را ممنوع کنند، اما با عرضه بی پایان مقالات اکنون در وب، این کار بی فایده است. واقعیت این است که، با وجود وضعیت غیرقانونی معمول شاهدانه، ماری جوانا تولید می شود و به مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و جامعه به طور کلی در مورد این موضوع کاملاً آگاه شده است. با این حال، این درست است که اطلاعات غلط زیادی در گردش است.

Title: Nonmedical Drug Usage of cannabis

Abstract

This chapter provides a basic account of nonmedical cannabis drug consumption, mostly for recreational enjoyment, occasionally for religious or ritualistic purposes. An understanding of the nature of nonmedical usage to alter consciousness is needed to understand the context for employing Cannabis sativa for the authorized medical purposes documented in Chapter 13 and the recreational possibilities described in Chapter 15. There are hundreds of books providing instructions on the (usually illegal) preparation and use of cannabis products. Most of these masquerade as “educational” works and slyly provide disclaimers that laws should not be contravened. For a period in the late twentieth century, law enforcement authorities attempted to prohibit the sale and distribution of such volumes, but with an endless supply of articles now on the Web, this has proven futile. The fact is, despite the usually illegal status of cannabis, marijuana is being generated and used in huge quantities, and society in general has become quite knowledgeable about the subject. However, it is also true that a great deal of misinformation is in circulation.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
اقدام و عملکرد استراتژیک شرکت های فرآوری لبنیات کوچک و متوسط در کنیا
خـریـد محـصـول
انگیزه های کارآفرینی دانشجویان کارشناسی ، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر قابلیت های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بر عملکرد بازاریابی
خـریـد محـصـول
مفهوم CSR و اهمیت آن برای بانک های تجاری در زمینه بنگلادش
خـریـد محـصـول
فرایندهای مدیریت شکایت و رضایت مشتری در بین مشتریان بانک های تجاری در کنیا
خـریـد محـصـول
رهبری اخلاقی در عصر دیجیتال: الزامات توسعه رهبری اخلاقی در ویتنام
خـریـد محـصـول
بررسی تأثیر پذیری یاخته‌های بنیادی هماتوپویتی، مزانشیمی و نورونی از لیتیم
خـریـد محـصـول
اثرات کافئین و قهوه بر عملکرد انسان
خـریـد محـصـول
تاثیر کافئین و قهوه بر سلامت انسان
خـریـد محـصـول
مروری بر فواید سلامتی و خطر مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا