light box
امتیاز 2.58 تأثیر استانداردهای مبتنی بر اصول بر مقایسه پذیری صورت‌های مالی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 24
تعداد کلمات : 11500
مجله : Advances in Accounting
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر استانداردهای مبتنی بر اصول بر مقایسه پذیری صورت‌های مالی: مطالعه موردی SFAS-142

چکیده

این مطالعه اثرات یک استاندارد مبتنی بر اصول برجسته (SFAS-142، سرقفلی و سایر دارایی‌های غیرمادی) را بر مقایسه صورت وضعیت مالی بررسی می‌کند. ما با استفاده از شرکتهای غیرمتمرکز به عنوان گروه کنترل، یک طرح تحقیق در تفاوتها را برای بررسی اینکه SFAS-142 بر مقایسه بین شرکتهای دارای سرقفلی (یعنی یک گروه تیماری) و مقایسه بین شرکتهای دارای سرقفلی و شرکتهای غیر سرقفلی (یعنی یک گروه تیماری دیگر) اثر می‌گذارد بررسی کردیم. نتایج نشان داد که SFAS-142 مقایسه بین شرکتهای متمرکز بر سرقفلی و همچنین مقایسه بین شرکتهای غیر سرقفلی را کاهش می‌دهد. ما همچنین در می‌یابیم که این کاهش در مقایسه زمانی که قابلیت بررسی دارایی‌های خالص بیشتر باشد، شدت کمتری دارد. به طور کلی، نتایج نشان می‌دهد که استانداردهای مبتنی بر اصول ممکن است مقایسه را کاهش دهند، به ویژه هنگامی که اقلام حسابداری منجر به عدم اطمینان و قابل تأیید زیاد باشد(مقایسه پذیری صورت‌های مالی).

Title: The effect of principles-based standards on financial statement comparability: The case of SFAS-142

Abstract

 This study examines the effects of a prominent principles-based standard (SFAS-142, Goodwill and Other Intangible Assets) on financial statement comparability. Using non-goodwill-intensive firms as our control group, we implement a difference-in-differences research design to examine how SFAS-142 affects comparability among goodwill-intensive firms (i.e. a treatment group), and comparability between goodwill-intensive firms and non-goodwill-intensive firms (i.e. another treatment group). We find that SFAS-142 decreases comparability among goodwill-intensive firms, as well as comparability between goodwill-intensive and non-goodwillintensive firms. We also find that these reductions in comparability are less severe when the verifiability of net assets is higher. Overall, the results suggest that principles-based standards may reduce comparability, particularly when the accounting items entail high uncertainty and verifiability is low.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا