light box
امتیاز 2.58 تأثیر استانداردهای مبتنی بر اصول بر مقایسه پذیری صورت‌های مالی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 24
تعداد کلمات : 11500
مجله : Advances in Accounting
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر استانداردهای مبتنی بر اصول بر مقایسه پذیری صورت‌های مالی: مطالعه موردی SFAS-142

چکیده

این مطالعه اثرات یک استاندارد مبتنی بر اصول برجسته (SFAS-142، سرقفلی و سایر دارایی‌های غیرمادی) را بر مقایسه صورت وضعیت مالی بررسی می‌کند. ما با استفاده از شرکتهای غیرمتمرکز به عنوان گروه کنترل، یک طرح تحقیق در تفاوتها را برای بررسی اینکه SFAS-142 بر مقایسه بین شرکتهای دارای سرقفلی (یعنی یک گروه تیماری) و مقایسه بین شرکتهای دارای سرقفلی و شرکتهای غیر سرقفلی (یعنی یک گروه تیماری دیگر) اثر می‌گذارد بررسی کردیم. نتایج نشان داد که SFAS-142 مقایسه بین شرکتهای متمرکز بر سرقفلی و همچنین مقایسه بین شرکتهای غیر سرقفلی را کاهش می‌دهد. ما همچنین در می‌یابیم که این کاهش در مقایسه زمانی که قابلیت بررسی دارایی‌های خالص بیشتر باشد، شدت کمتری دارد. به طور کلی، نتایج نشان می‌دهد که استانداردهای مبتنی بر اصول ممکن است مقایسه را کاهش دهند، به ویژه هنگامی که اقلام حسابداری منجر به عدم اطمینان و قابل تأیید زیاد باشد(مقایسه پذیری صورت‌های مالی).

Title: The effect of principles-based standards on financial statement comparability: The case of SFAS-142

Abstract

 This study examines the effects of a prominent principles-based standard (SFAS-142, Goodwill and Other Intangible Assets) on financial statement comparability. Using non-goodwill-intensive firms as our control group, we implement a difference-in-differences research design to examine how SFAS-142 affects comparability among goodwill-intensive firms (i.e. a treatment group), and comparability between goodwill-intensive firms and non-goodwill-intensive firms (i.e. another treatment group). We find that SFAS-142 decreases comparability among goodwill-intensive firms, as well as comparability between goodwill-intensive and non-goodwillintensive firms. We also find that these reductions in comparability are less severe when the verifiability of net assets is higher. Overall, the results suggest that principles-based standards may reduce comparability, particularly when the accounting items entail high uncertainty and verifiability is low.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا