light box
امتیاز 2.58 تأثیر برنامه ریزی منابع سازمانی بر عملکرد کسب و کار: بحث در مورد رابطه آن با نوآوری باز">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 42
تعداد کلمات : 14400
مجله : Journal of Open Innovation: Technology, Market, and Complexity
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تأثیر برنامه ریزی منابع سازمانی بر عملکرد کسب و کار: بحث در مورد رابطه آن با نوآوری باز

 چکیده

  بنگاه های کوچک و متوسط ​​(SMEs) نقش مهمی در توسعه اقتصادی داشته اند. افزایش تعداد SMEها منجر به رقابتی شدن چشم انداز کسب و کار بیشتر و بیشتر شده است. این امر باعث شده تا SME ها نیز با چالش های بزرگی روبرو شوند تا بتوانند موجودیت خود را حفظ کرده و کسب و کار خود را گسترش دهند. استدلال می شود که سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) می تواند عملکرد کسب و کار را بهبود بخشد. بنابراین، هدف اصلی این مطالعه بررسی تأثیر استفاده از ERP بر عملکرد مالی و غیر مالی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​سعودی است. یک مطالعه اکتشافی برای شناسایی عوامل مؤثر در استفاده مؤثر و موفق از یک سیستم ERP استفاده شده است. یافته ها هفت عامل اقتضایی را نشان می دهد. بر اساس نتایج مطالعه اکتشافی، سه فرضیه در یک مطالعه کمی ایجاد و مورد آزمون قرار گرفته است. یک نظرسنجی ساخته شده و برای ۲۰۰ شرکت کوچک و متوسط ​​سعودی که سیستم های ERP را پذیرفته اند ارسال می شود. حدود ۱۲۰ پاسخ معتبر دریافت شده است. برای تجزیه و تحلیل داده ها و آزمون فرضیه ها، از ابزار مدل سازی معادلات ساختاری (SEM) استفاده شده است. نتایج نشان می دهد که پشتیبانی مدیریت، رضایت کاربر و آموزش به طور قابل توجهی بر استفاده از ERP تأثیر می گذارد. یافته مهم دیگر این است که سیستم های ERP عملکرد SME ها را افزایش می دهند.

Title: The Impact of Enterprise Resource Planning on Business Performance: With the Discussion on Its Relationship with Open Innovation

Abstract

 Small and medium enterprises (SMEs) have played an important role in economic development. The increasing number of SMEs have resulted in the business landscape to become more and more competitive. This has made SMEs to also undergo great challenges to be able to maintain their existence and expand their businesses. It is argued that the enterprise resource planning system (ERPs) can improve business performance. Therefore, the primary purpose of this study is to examine the impact of an ERPs usage on the financial and non-financial performance of the Saudi SMEs. An exploratory study has been used to identify the factors contributing to the effective and successful use of an ERP system. The findings indicate seven contingency factors. Based on the exploratory study results, three hypotheses have been developed and tested in a quantitative study. A survey is constructed and sent to 200 Saudi SMEs that adopted the ERP systems. About 120 valid responses have been received. For data analysis and hypothesis testing, a structural equation modelling (SEM) tool has been adopted. The results depict that management support, user satisfaction, and training significantly impact the ERPs usage. Another significant finding is that ERP systems enhance SMEs’ performance.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا