منابع شرکت و عملکرد سازمانی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 نوآوری سازمانی ، منابع شرکت و عملکرد سازمانی: مرور منابع">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11
تعداد کلمات : 4000
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:نوآوری سازمانی ، منابع شرکت و عملکرد سازمانی: مرور منابع

 چکیده

  هدف اصلی این مقاله بررسی نوآوری سازمانی ، منابع شرکت و عملکرد سازمان بود. بیشتر مطالعات در زمینه های محلی و بین المللی با نتایج ناسازگار انجام شده است. این مقاله با نظریه مقابله ، نظریه پیچیدگی و نظریه یادگیری سازمانی هدایت شد. همانطور که در این نظریه ها نشان داده شده است ، منابع و نوآوری های مختلف تأثیرات مثبت و مفیدی بر عملکرد سازمان دارد. سازمانهایی که دارای منابع برتر و کافی از جمله ماشین آلات ، تجهیزات و تجهیزات هستند در موقعیتی هستند که عملکرد بهتری نسبت به سازمانهای بدون منبع دارند. منابع سازمانی بر ایده هایی تأکید می کنند که مستلزم دانش و رفتارهایی هستند که ماهیت دگرگونی دارند. بنابراین ، نوآوری سازمان نشان می دهد که چگونه می توان از ایده های جدید و رفتارهای به تصویر کشیده شده در سازمان برای تأثیر مثبت بر عملکرد استفاده کرد. بنابراین ، ماهیت نوآوری سازمانی به درک اینکه چرا برخی از سازمانها متفاوت از سایر سازمانها عمل می کنند و چگونه آنها عملکرد را کنترل و کنترل می کند ، کمک می کند. منابع شرکت نوآوری را بهبود می بخشد ، شهرت شرکتی مثبت ایجاد می کند و منجر به مزیت رقابتی و بهبود عملکرد شرکت می شود.

Title: Organizational Innovation, Firm Resources and Organizational Performance: A Critical Review of Literature

Abstract

The main purpose of this paper was to look into organizational innovation, firm resources and organizational performance. Most of the studies have been undertaken in both local and international contexts with inconsistent results. The paper was guided bycontingency theory,complexity theory, andorganizational learning theory. As indicated by these theories, different resources and innovations have positive and implications on organizational performance. The organizations which contain superior and adequate resources including machinery, plant and equipment are in a position to perform better than those without resources. Organizational resources stress ideas that entail knowledge and behavior which are transformative in nature. Therefore, organization innovation captures how the new ideas and depicted behaviors in the organization can be used to positively influence performance. Therefore, the essence of organizational innovation aids in understanding why some organizations perform differently compared to others, and howthey direct and control performance.Firm resourcesimprove innovation, create positive corporate reputation, result in competitive advantage and improved corporate performance.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا