موسیقی و مصرف کنندگان | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | موسیقی و مصرف کنندگان | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.93 موسیقی و مصرف کنندگان">

عنوان فارسی مقاله:موسیقی و مصرف کنندگان

 چکیده  

 موسیقی از بسیاری جهات، با زندگی مصرف کنندگان سرو کار دارد (کالاریس و کنت ۱۹۹۳، رنتفرو و گاسلینگ ۲۰۰۳). موسیقی به طور متداول توسط فروشنده‌ها به عنوان سلاحی برای تأثیر گذاری استفاده می‌شود (کلاریس و کاکس ۱۹۸۹). موسیقی به عنوان یکی از ویژگی‌های متداول تبلیغات تلویزیون، رادیو و اینترنت و ویژگی فراگیر محیط‌های خرده فروشی می‌باشد که مصرف کننده‌ها در زمان توجه به رسانه‌ها، فروشگاه‌ها، انتظار برای خدمات، پرواز، تلفن و در بسیاری از شرایط دیگر، با آن روبرو می‌شوند (بالیر و کلاریس ۱۹۹۳). موسیقی همچنین یک کالای مصرفی است (لاکر و میزریک ۱۹۹۴) که به طور مستقیم در فرم سی دی، کنسرت، فایل MP3، رادیوهای ماهواره‌ای و یا به طور غیر مستقیم به عنوان ویژگی محصولات دیگر (فیلم، بازی‌های ویدئویی، رویدادهای ورزشی، مراسم‌ها، خدمات مذهبی) مصرف می‌شود.

Title: Music and Consumers

Abstract

 Music touches the lives of consumers at many junctures (Kellaris & Kent, 1993; Rentfrow & Gosling, 2003). It is frequently used by sellers as a weapon of influence (Kellaris & Cox, 1989). A common feature of radio, television, and Internet advertisements, and a ubiquitous feature of retail environments, music is encountered by consumers as they attend to media, shop, wait for service, board flights, are placed on hold on the telephone, and in many other contexts (Blair & Kellaris, 1993). Music is also an object of consumption itself (Lacher & Mizerski, 1994), consumed both directly in the form of CDs, concerts, MP3 files, satellite radio, etc., and indirectly as a feature of other products (films, video games, sporting events, ceremonial occasions, religious services, etc).

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا