light box
امتیاز 2.58 مکانیسم های خودمختار غیر سلولی و اپی ژنتیک بیماری هانتینگتون">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 44
تعداد کلمات : 16000
مجله : International Journal of Molecular Sciences
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مکانیسم های خودمختار غیر سلولی و اپی ژنتیک بیماری هانتینگتون

 چکیده

  بیماری هانتینگتون (HD) یک اختلال نورودژنراتیو نادر است که در اثر گسترش تکرار سه نوکلئوتیدی CAG واقع در اگزون ۱ ژن هانتینگتین (HTT) در کروموزوم ۴ انسان ایجاد می شود. پروتئین HTT در همه جا در مغز بیان می شود. به طور خاص، سمیت ناشی از پروتئین HTT  mHTT  جهش یافته منجر به تحلیل چشمگیر جسم مخطط در بسیاری از مناطق مغز می شود. علائم HD یک حرکت غیرارادی عمده را نشان می دهد که به دنبال آن اختلالات شناختی و روانی ایجاد می شود. در این بررسی، به نقش معمولی نوع وحشی HTT  wtHTT  و اینکه چگونه پروتئین mHTT عملکرد نورون‌های ​​(MSNs) را مختل می‌کند، می‌پردازیم. ما همچنین در مورد اینکه چگونه mHTT تغییرات اپی ژنتیکی و مسیرهای رونویسی را در MSN ها تعدیل می کند، بحث می کنیم. علاوه بر این، ما تعریف می کنیم که چگونه مسیرهای مستقل غیر سلولی منجر به آسیب و مرگ MSN ها تحت شرایط پاتولوژیک HD می شود. در نهایت، رویکردهای درمانی برای HD را مرور می کنیم. به طورکلی، درک مکانیسم های آسیب شناسی عصبی دقیق HD ممکن است رویکردهای درمانی برای درمان شروع و پیشرفت HD را بهبود بخشد(مکانیسم غیر سلولی و بیماری هانتینگتون).

Title: Non-Cell Autonomous and Epigenetic Mechanisms of Huntington’s Disease

Abstract

 Huntington’s disease (HD) is a rare neurodegenerative disorder caused by an expansion of CAG trinucleotide repeat located in the exon 1 of Huntingtin (HTT) gene in human chromosome 4. The HTT protein is ubiquitously expressed in the brain. Specifically, mutant HTT (mHTT) proteinmediated toxicity leads to a dramatic degeneration of the striatum among many regions of the brain. HD symptoms exhibit a major involuntary movement followed by cognitive and psychiatric dysfunctions. In this review, we address the conventional role of wild type HTT (wtHTT) and how mHTT protein disrupts the function of medium spiny neurons (MSNs). We also discuss how mHTT modulates epigenetic modifications and transcriptional pathways in MSNs. In addition, we define how non-cell autonomous pathways lead to damage and death of MSNs under HD pathological conditions. Lastly, we overview therapeutic approaches for HD. Together, understanding of precise neuropathological mechanisms of HD may improve therapeutic approaches to treat the onset and progression of HD.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا