نقش تنوع سنی در عملکرد سازمانی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 جستجو برای موضوعات مشترک: درک نقش تنوع سنی در عملکرد سازمانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 22
تعداد کلمات : 8400
مجله : THE INTERNATIONAL JOURNAL OF BUSINESS & MANAGEMENT
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جستجو برای موضوعات مشترک: درک نقش تنوع سنی در عملکرد سازمانی

 چکیده

تغییرات جمعیت شناختی که در بیشتر کشورها رخ می دهد، چالشی فوری برای بسیاری از سازمان ها ایجاد می کند. شرکت‌ها با این واقعیت روبرو هستند که نیروی کار آنها در حال افزایش است و کارمندان جوان‌تر جذب می‌شوند و از این رو نیروی کار با تنوع سنی ایجاد می‌شود. این تغییرات حاکی از آن است که شرکت‌هایی که از لحاظ تاریخی دارای نیروی کار مسن‌تر تا حد زیادی همگن بوده‌اند، باید تعداد فزاینده‌ای از کارمندان جوان‌تر را ادغام کنند که به نوبه خود نیروی کار با تنوع سنی فزاینده‌ای را ایجاد می‌کند. بنابراین، سؤال مبرم برای شاغلین در این سازمان‌ها به تأثیرات نیروی کار با تنوع سنی بر عملکرد کلی شرکت و اینکه کدام استراتژی‌های مداخله سازمانی ممکن است بر آن تأثیر بگذارد، مربوط می‌شود. این مقاله به دنبال پیشبرد ادبیات تنوع با بررسی نقش تنوع سنی در عملکرد سازمانی است. این مقاله با اقتباس از نظریه‌های جذب شباهت، هویت اجتماعی، طبقه‌بندی اجتماعی و سرمایه انسانی، از لحاظ نظری این بحث را مطرح می‌کند که، در شرکت‌های دارای تنوع سنی، فرآیندهای گروه‌بندی مبتنی بر سن رخ می‌دهد و به نفع درک مشترک از جو تبعیض سنی منفی است. این جو تبعیض سنی منفی درک شده به نوبه خود با عملکرد سازمانی ارتباط منفی دارد. سیاست‌های منابع انسانی سازگار با تنوع، استراتژی‌های مداخله سازمانی بالقوه‌ای هستند که می‌توانند از روابط منفی نیروی کار با سنین مختلف و تأثیر آن بر عملکرد سازمانی جلوگیری کنند.

Title: Searching for Common Threads: Understanding the Role of Age Diversity in Organizational Performance

Abstract

 The demographic changes occurring in most countries poses an urgent challenge for many organizations. Companies are confronted with the fact that their workforce is getting older and younger employees are being recruited hence creating an age diverse labour force. These changes imply that companies which have historically had a largely homogenous older workforce, have to integrate an increasing number of younger employees which in turn creates an increasingly age-diverse labour force. Therefore, the pressing question for practitioners in these organizations concerns the effects of the age-diverse workforce on the firm’s overall performance and which organizational intervention strategies mayinfluence it. This paper seeks to advance the diversity literature by investigating the role of age diversity in organizational performance. Drawing from similarity attraction, social-identity, social categorization and human capital theories, the paper theoretically advance an argument that, in age-diverse firms, age-based sub grouping processes occur, favoring a shared perception of a negative age-discrimination climate. This perceived negative agediscrimination climate in turn negatively relates to organizational performance. Diversity-friendly Human Resource policies are potential organizational intervention strategies that can prevent the negative relations of age diverse workforce and its impact on organizational performance.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
   خـریـد محـصـول
   نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
   خـریـد محـصـول
   عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
   خـریـد محـصـول
   رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
   خـریـد محـصـول
   اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
   خـریـد محـصـول
   ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
   خـریـد محـصـول
   تشخیص عفونت اطراف پروتز
   خـریـد محـصـول
   بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
   خـریـد محـصـول
   کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا