light box
امتیاز 2.58 مدل سازی بازده و سرریزهای نوسان در میان قیمت مواد غذایی در نیجریه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 10000
مجله : Journal of Agriculture and Food Research
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مدل سازی بازده و سرریزهای نوسان در میان قیمت مواد غذایی در نیجریه

چکیده

  این مقاله بر بازده و سرریزهای نوسانات در میان کالاهای عمده کشاورزی در نیجریه تمرکز دارد. به طور خاص، ما سرریزها را در گندم، برنج، سویا، بادام زمینی و روغن پالم از نظر بازده و نوسانات با استفاده از داده‌های ماهانه از ژانویه ۱۹۸۰ تا ژوئن ۲۰۱۷ بررسی می‌کنیم. ما از رویکرد سرریز   دیبولد و یلمار(۲۰۱۲) استفاده می‌کنیم و در نتیجه  شاخص های سرریز کل، سرریز جهت دار و سرریز خالص را محاسبه میکنیم. در تلاش برای به تصویر کشیدن جنبش‌های سکولار و چرخه‌ای در بازار کالاهای کشاورزی نیجریه، ما تجزیه و تحلیل نمونه چرخشی را انجام می‌دهیم که نتایج سرریز را تکمیل می‌کند. ما شواهدی از وابستگی متقابل بین کالاهای عمده کشاورزی در نیجریه با توجه به شاخص های سرریز پیدا کردیم. جالب توجه است که سرریزهای بازده و نوسان به ترتیب هر دو روند و انفجار را نشان می دهند. علاوه بر این، دوره‌های بحرانی را می‌شناسیم که به نظر می‌رسد انگیزه نوسانات مستند در بازده و نوسانات بازار کالاهای کشاورزی نیجریه بوده است. نتایج ما نسبت به ساختار تاخیر VAR قوی است(نوسان در میان قیمت مواد غذایی).

Title: Modeling return and volatility spillovers among food prices in Nigeria

Abstract

 This paper focuses on the return and volatility spillovers among the major agricultural commodities in Nigeria. Specifically, we examine the spillovers across wheat, rice, soybeans, groundnut and palm oil both in terms of returns and volatility using monthly data from January 1980 to June 2017. We employ the Diebold and Yilmaz (2012) spillover approach and consequently, we compute the Total Spillover, Directional Spillover and Net Spillover indices. In a bid to capture the inherent secular and cyclical movements in the Nigerian agricultural commodities market, we carry out the rolling sample analysis which complements the spillover results. We find evidence of interdependence among major agricultural commodities in Nigeria given the spillover indices. Interestingly, return and volatility spillovers exhibit both trends and bursts respectively. In addition, we recognize crisis periods that seem to have motivated the documented fluctuations in returns and volatilities of the Nigerian agricultural commodities market. Our results are robust to the VAR lag structure.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا