همبستگی‌های بین خویشتن، اجتماع و سمبل‌ها | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 مطالعه همبستگی‌های بین خویشتن، اجتماع و سمبل‌ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 35
تعداد کلمات : 11000
مجله : Sociology of Religious Emotion
انتشار : 2014
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مطالعه همبستگی‌های بین خویشتن، اجتماع و سمبل‌ها: جامعه شناسی احساسات دینی مذهبی

 چکیده

پس از مشخص كردن مقصود ما از عاطفه در بخش قبل و اشاره به برخي از ويژگي‌هاي عاطفه مذهبي، اكنون مي‌توانيم طرح خود را براي تحليل رژيم‌هاي عاطفي ديني توسعه دهيم. ما با نگاهی به رژیم‌هایی شروع می‌کنیم که در آن‌ها تعاملات متوازن و تقویت‌کننده‌ای بین اجزای تشکیل‌دهنده وجود دارد: عوامل فردی، یک گروه اجتماعی، و نمادها. در بخش بعدی به این می‌پردازیم که چه اتفاقی می افتد زمانی که اختلالات و قطع ارتباط رخ می‌دهد و تعادل از بین می‌رود. برای جلوگیری از سوء تفاهم، مهم است که در ابتدا تأکید کنیم که اصطلاح «تعادل» به هیچ نوع قضاوت هنجاری دلالت نمی‌کند: یک رژیم عاطفی «متعادل» ذاتاً بهتر یا بدتر از رژیم «یک طرفه» نیست، از آنجا که عناصر تشکیل‌دهنده یک رژیم عاطفی صرفاً تعاملی نیستند، بلکه متقابل را تشکیل می‌دهند، ما از آنها به عنوان «مرتبط دیالکتیکی» صحبت می‌کنیم. دیالکتیک به فرآیندهای دو سویه شکل‌دهنده اشاره دارد که در آن رابطه‌ها تحت تأثیر این رابطه قرار می‌گیرند و شکل می‌گیرند. مفهومی که در اینجا وجود دارد این است که فرآیندهای جدید از اثر متقابل بخش‌هایی که به آن بخش‌ها تقلیل ناپذیر هستند، پدید می‌آیند. این چیزی فراتر از «تعامل» محض است و فراتر از کنش‌های متقابل بین کارگزاران را در بر می‌گیرد: همچنین روابط بین کارگزاران، جامعه و نمادها را در بر می‌گیرد. روابط دیالکتیکی موجودیتی را تشکیل می‌دهد که چیزی بیش از مجموع اجزای آن است(همبستگی‌های بین خویشتن، اجتماع و سمبل‌ها).

Title:Dynamics of Religious Emotion I: Connections of Self, Society, and Symbols

  Abstract

Having established in the preceding chapters what we mean by emotion, and indicated some of the characteristic features of religious emotion, we can now develop our scheme for analysing religious emotional regimes. We begin by looking at regimes in which there are balanced and reinforcing interactions between constituent parts: individual agents, a social group, and symbols. In the next chapter we consider what happens when disruptions and disconnections occur, and balance is lost. To avoid misunderstanding it is important to emphasize at the outset that the term 'balance' does not imply any sort of normative judgement: a 'balanced' emotional regime is not inherently better or worse than a 'one-sided' one, simply different in structure. Because the constituent elements of an emotional regime are not merely interactive but mutually constituting, we speak of them as 'dialectically related. Dialectics refer to formative two-way processes, in which the relata are affected and shaped by the relation. An implication here is that novel processes emerge from the interaction of the parts that are irreducible to those parts. This is more than mere 'interaction' and covers more than mutual actions between agents: it also embraces relations between agents, community, and symbols. Dialectical relations form an entity, which is something more than the sum of its parts.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا