هوش مصنوعی در حسابداری | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 کلان داده، هوش مصنوعی و بلاک چین در حسابداری هزینه واقعی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 10000
مجله : energies
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کلان داده، هوش مصنوعی و بلاک چین در حسابداری هزینه واقعی برای(گذار) انتقال انرژی در اروپا

 چکیده

  قیمت فعلی انرژی شامل اثرات خارجی کوتاه مدت و بلندمدت زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی نمی شود. در منابع ومطالعات مدل تصمیم گیری برای انتقال انرژی،شکاف وجود دارد. حسابداری هزینه واقعی  TCA  یک مدل مدیریت حسابداری است که از فرآیند تصمیم گیری پشتیبانی می کند. این مطالعه چالش‌ها را بررسی می‌کند و بررسی می‌کند که چگونه داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی یا بلاک‌چین می‌توانند محاسبه TCA را تسهیل کنند و به طور غیرمستقیم در انتقال به سمت تولید انرژی پایدارتر مشارکت کنند. سوال تحقیقی که به آن پرداخته شده این است: فناوری اطلاعات چگونه می تواند به برنامه های کاربردی TCA در بخش انرژی در اروپا کمک کند؟ این مطالعه از روش شناسی تفسیری کیفی استفاده می کند و در هلند، آلمان و لهستان انجام شده است. یافته‌ها امکان‌های فنی زیرساخت کلان داده برای مقابله با چالش‌های TCA را نشان می‌دهند. این مطالعه با شناسایی چالش‌ها در کاربرد TCA برای تولید انرژی، نشان دادن پتانسیل آمادگی برای داده‌های بزرگ، هوش مصنوعی و بلاک چین برای مقابله با آنها، به ادبیات کمک می‌کند، و نیاز به همکاری بین رشته‌های حسابداری و فنی برای فعال کردن انتقال انرژی را آشکار می‌کند(هوش مصنوعی در حسابداری).

Title: Online Marketing Research—The Growth of Mobile and Social Media Research

Abstract

 The current energy prices do not include the environmental, social, and economic short and long-term external effects. There is a gap in the literature on the decision-making model for the energy transition. True Cost Accounting (TCA) is an accounting management model supporting the decision-making process. This study investigates the challenges and explores how big data, AI, or blockchain could ease the TCA calculation and indirectly contribute to the transition towards more sustainable energy production. The research question addressed is: How can IT help TCA applications in the energy sector in Europe? The study uses qualitative interpretive methodology and is performed in the Netherlands, Germany, and Poland. The findings indicate the technical feasibilities of a big data infrastructure to cope with TCA challenges. The study contributes to the literature by identifying the challenges in TCA application for energy production, showing the readiness potential for big data, AI, and blockchain to tackle them, revealing the need for cooperation between accounting and technical disciplines to enable the energy transition.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
   خـریـد محـصـول
   نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
   خـریـد محـصـول
   عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
   خـریـد محـصـول
   رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
   خـریـد محـصـول
   اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
   خـریـد محـصـول
   ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
   خـریـد محـصـول
   تشخیص عفونت اطراف پروتز
   خـریـد محـصـول
   بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
   خـریـد محـصـول
   کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا