light box
امتیاز 2.65 هوش کسب و کار برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 8000
مجله : Computer Science
انتشار : 2010
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:هوش کسب و کار برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط

  چکیده

انبار های داده‌ها، هسته و اساس سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری می‌باشند که امروزه توسط همه انواع شرکت‌ها در کل دنیا استفاده می‌شوند. اگرچه مطالعات بسیاری بر روی نیاز به سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری برای کسب و کار ها و شرکت‌های کوچک انجام شده‌اند با این حال بیشتر آن‌ها از رویکردها و راه حل‌های موجود استفاده می‌کنند که این رویکردها برای شرکت‌های بزرگ مقیاس مناسب هستند با این حال برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط مناسب نیستند(هوش کسب و کار برای شرکت‌ها).

 شرکت‌های کوچک نیازمند ابزارها و معماری‌های سبک وزن و سبک (نرم افزار و سخت افزار) برای تحلیل داده‌ها می‌باشند. برای اطمینان از این ویژگی‌ها، ما به بازنگری و مرور رویکردهای هوش تجاری و کسب و کار مبتنی بر وب می‌پردازیم. برای تحلیل زمان واقعی، معماری OLAP پر هزینه و سخت است از این روی ما به بررسی پردازش درون حافظه‌ای می‌پردازیم(هوش کسب و کار برای شرکت‌ها).

 در نهایت، این مقاله در مورد رویکردها و ابزارهای موجود در رابط‌های وب و حافظه اصلی که برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط در تصمیم گیری مناسب هستند بحث می‌کند.

Title: Business Intelligence for Small and Middle-Sized Entreprises

Abstract

Data warehouses are the core of decision support systems, which nowadays are used by all kind of enterprises in the entire world. Although many studies have been conducted on the need of decision support systems (DSSs) for small businesses, most of them adopt existing solutions and approaches, which are appropriate for large-scaled enterprises, but are inadequate for small and middle-sized enterprises. Small enterprises require cheap, lightweight architectures and tools (hardware and software) providing online data analysis. In order to ensure these features, we review web-based business intelligence approaches. For real-time analysis, the traditional OLAP architecture is cumbersome and storage-costly; therefore, we also review in-memory processing. Consequently, this paper discusses the existing approaches and tools working in main memory and/or with web interfaces (including freeware tools), relevant for small and middle-sized enterprises in decision making.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
خـریـد محـصـول
زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
خـریـد محـصـول
کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
خـریـد محـصـول
COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
خـریـد محـصـول
تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
خـریـد محـصـول
کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
خـریـد محـصـول
ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
خـریـد محـصـول
برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
خـریـد محـصـول
میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
خـریـد محـصـول
مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا