light box
امتیاز 2.58 هپاتیت سرونگاتیو حاد تاکسوپلاسما گوندی آلرژیک به درمان خط اول">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 164
تعداد کلمات : 2700
مجله : Case Reports in Infectious Diseases
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:هپاتیت سرونگاتیو حاد تاکسوپلاسما گوندی آلرژیک به درمان خط اول

چکیده

تاکسوپلاسما گوندی بیش از یک سوم جمعیت جهان را مبتلا کرده است و این موجب شده است تا تاکسوپلاسما گوندی یک پروتوزایی باشد که بیشتر مردم جهان را مبتلا ساخته است. در میان اشکال ظهور تاکسوپلاسموزیس، هپاتیت احتمالاً نادرترین مورد تنها با چند گزارش موردی در منابع پزشکی جهان می‌باشد. علی رغم این که اولین تست تشخیصی، سرولوژی با استفاده از روش ELISA(الیزا است) چون حساسیت آن نزدیک به ۱۰۰ می‌باشد به صورت منفی گزارش شده است. بیوپسی معمولاً امکان تشخیص دقیق‌تر را می‌دهد و ما قادر به شروع فوری درمان نبوده‌ایم. اگرچه اولین خط درمان، سولفاديازين و پيريمتيامين می‌باشد، بیمار آلرژیک سولفات ما یک رژیم جایگزین از داکسی سایکلین، کلیندامایسین و آزیترومایسین را با یک پاسخ خوب دریافت کرد. این تنها مورد هپاتیت تاکسوپلاسما گزارش شده در مکزیک و تنها موردی در دنیا با سرولوژی منفی با پاسخ خوب به دومین خط درمان است(هپاتیت سرونگاتیو حاد تاکسوپلاسما).

 

Title: Acute Seronegative Toxoplasma gondii Hepatitis Allergic to First-Line Treatment

Abstract

 Toxoplasma gondii infects up to one-third of the world’s population, making it the protozoan that most infects people worldwide. Among the forms of presentation of toxoplasmosis, hepatitis is probably the least frequent with only a few case reports in the world’s medical literature. Despite the fact that the first diagnostic test is the serology using the ELISA technique because its sensitivity is close to 100% in our case, it was reported negative. /e biopsy gave the definitive diagnosis, and we were able to start treatment immediately. Although the first line of treatment is sulfadiazine and pyrimethamine, our sulfate allergic patient received an alternative regimen of doxycycline, clindamycin, and azithromycin with a good response. /is is the only case of Toxoplasma hepatitis reported in Mexico and the only one in the world with negative serology with a good response to second-line treatment.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
افزایش ظرفیت برای توسعه کارآمد استعدادهای ورزشی: درک فرصت ها و چالش ها
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل مقایسه ای و کاربرد شبکه های عصبی عمیق در پیش بینی کووید -۱۹
خـریـد محـصـول
تاثیر پیام های نوآوری محصول بر قصد خرید محصولات ضروری
خـریـد محـصـول
نوآوری های بنیادی: بین دانش و فرصت های تحقیقاتی آینده
خـریـد محـصـول
تحلیل قصد استفاده از چت بات: مشاوره دامپزشکی
خـریـد محـصـول
اثرات مکمّل های دیجیتال بر بهره وری و اشتغال
خـریـد محـصـول
درک دانشجویان از محیط متنوع یادگیری بر قصد آنها نسبت به کارآفرینی
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه های موثر مدیریت منابع انسانی بر حفظ کارمندان: دانشگاه فنی تاماله
خـریـد محـصـول
تأثیر حرفه‌ای گری و تجربه حسابرس بر سطح قضاوت‌های مهم با اخلاق حرفه‌ای
خـریـد محـصـول
تاب آوری کارکنان، القای اطلاعات و ارائه خدمات بین ارائه دهندگان بیمه خدمات درمانی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا