light box
امتیاز 2.65 دستورالعمل عمومی در خصوص قوانین واردات و ترانزیت اتحادیه‌ی اروپا">

عنوان فارسی مقاله:دستورالعمل عمومی در خصوص قوانین واردات و ترانزیت اتحادیه‌ی اروپا برای دام‌های زنده و فراورده‌های دامی از کشورهای ثالث یا در حال توسعه

چکیده

قانون دقیق اتحادیه اروپا در زمینه دامپزشکی شرایطی را تصویب کرده است که قابل کاربرد به واردات حیوانات زنده و فراورده‌های حیوانی (دامی) از کشورهای ثالث است. مسئولیت این حوزه بر عهده اداره کل سلامت و مصرف کنندگان (DG SANCO) می‌باشد. قانون اتحادیه اروپا در این زمینه، کاملاً هماهنگ است (جدا از مجوزها و گواهینامه‌های وارداتی که هنوز صادر نشده‌اند) و قوانین مربوطه اصلی اتحادیه تحت بند ۱۶ قرارگرفته است. اتحادیه اروپا توجه ویژه‌ای را برای اطمینان از این موضوع که این قانون کاملاً منطبق با ملزومات و تعهدات بین المللی و به ویژه با مفاد موافقت نامه اقدامات بهداشتی و بهداشت گیاهی سازمان تجارت جهانی می‌باشد معطوف کرده است.

 این قانون یک سری الزامات سلامتی و نظارتی را برای اطمینان از این که محصولات و حیوانات وارداتی منطبق بر استانداردهای معادل با استانداردهای مورد نیاز برای تولید و تجارت بین کشورهای عضو است وضع کرده است. در برخی زمینه‌ها، که هنوز هیچ گونه صدور گواهینامه و مجوز هماهنگ وجود ندارد، بر طبق بند ۱۶ این دستور العمل، کشورهای ثالث بایستی با مقامات کشورهای عضو برای کسب اطلاعات در خصوص شرایط واردات ملی تماس بگیرند(واردات و ترانزیت اتحادیه‌ی اروپا).

Title: General guidance on EU import and transit rules for live animals and animal products from third countries

Abstract

 Detailed EU legislation in the veterinary field lays down the conditions that apply to the imports of live animals and products of animal origin from third countries. The responsibility for this area lay within the domain of the Health and Consumers Directorate-General (DG SANCO). The legislation of the European Union in this field is fully harmonised (apart from certain import certificates which have not yet been established) and the main relevant Union law is listed under Section 16. The EU takes particular care to ensure that this legislation is fully compliant with its international obligations and especially with the requirements of the Sanitary and Phytosanitary Agreement of the World Trade Organisation. This legislation imposes a series of health and supervisory requirements, designed to ensure that imported animals and products meet standards at least equivalent to those required for production in, and trade between Member States. In the few areas, where no harmonised certification yet exists, as indicated under Section 16 of this Guidance, third countries should take contact with Member States authorities to obtain information on national import conditions.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  افزایش ظرفیت برای توسعه کارآمد استعدادهای ورزشی: درک فرصت ها و چالش ها
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل مقایسه ای و کاربرد شبکه های عصبی عمیق در پیش بینی کووید -۱۹
  خـریـد محـصـول
  تاثیر پیام های نوآوری محصول بر قصد خرید محصولات ضروری
  خـریـد محـصـول
  نوآوری های بنیادی: بین دانش و فرصت های تحقیقاتی آینده
  خـریـد محـصـول
  تحلیل قصد استفاده از چت بات: مشاوره دامپزشکی
  خـریـد محـصـول
  اثرات مکمّل های دیجیتال بر بهره وری و اشتغال
  خـریـد محـصـول
  درک دانشجویان از محیط متنوع یادگیری بر قصد آنها نسبت به کارآفرینی
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه های موثر مدیریت منابع انسانی بر حفظ کارمندان: دانشگاه فنی تاماله
  خـریـد محـصـول
  تأثیر حرفه‌ای گری و تجربه حسابرس بر سطح قضاوت‌های مهم با اخلاق حرفه‌ای
  خـریـد محـصـول
  تاب آوری کارکنان، القای اطلاعات و ارائه خدمات بین ارائه دهندگان بیمه خدمات درمانی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا