واسطه‌های رابطه بین کلاس اجتماعی | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.65 بررسی مقطی سبک تربیت و دوستی عنوان واسطه‌های رابطه کلاس اجتماعی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 14
تعداد کلمات : 5000
مجله : Rubin and Kelly International Journal for Equity in Health
انتشار : 2015
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:بررسی مقطی سبک تربیت و دوستی به عنوان واسطه‌های رابطه بین کلاس اجتماعی و سلامت روان در یک جامعه دانشگاهی

 چکیده

 مقدمه: این مطالعه به آزمون یک توجیه جدید برای رابطه مثبت بین کلاس اجتماعی و سلامت روان در میان دانشجویان دانشگاه می‌پردازد. انتظار می‌رود که دانشجویان با طبقات اجتماعی بالاتر سبک‌های تربیتی مقتدرانه‌تر و کم‌تر مستبدانه دارند. این سبک‌های تربیتی انتظار می‌رود که منجر به دوستی بیشتر و یکپارچگی اجتماعی بیشتر در دانشگاه شوند و دوستی بیشتر و یکپارچگی بیشتر منجر به سلامت بهتر روان می‌شود.

روش: برای تست این مدل، محققان از ۳۹۷ دانشجوی کارشناسی درخواست کردند تا یک نظر سنجی آنلاین را کامل کند. این تحقیق از یک طرح همبستگی مقطعی استفاده کرده و داده‌ها با تست‌های واسطه گری سریالی چند گانه بوت استراپ تجزیه تحلیل شدند.

 نتایج: مطابق با پیش بینی‌ها، سبک تربیتی، دوستی و پشتیبانی عمومی، و یکپارچه سازی اجتماعی در دانشگاه یک عامل واسطه‌ای بین طبقه اجتماعی و سلامت روانی است.

 نتیجه گیری: نتایج نشان می‌دهد که سبک‌های تربیتی طبقه کارگر مانع از توسعه دوستی‌های حمایتی از نظر اجتماعی می‌شود که افراد را در برابر مسائل سلامت روان مصون می‌دارد. کارایی بالقوه مداخلات بر اساس ۱- یکپارچگی اجتماعی و ۲- سبک تربیتی مورد بحث قرار گرفته است. تحقیقات آینده در این زمینه بایستی از طرح تحقیقات طولی برای دست یابی به نتایج علی در مورد رابطه بین کلاس اجتماعی، سبک‌های تربیتی، دوستی، یکپارچه سازی اجتماعی و سلامت روان استفاده کنند(واسطه‌های رابطه بین کلاس اجتماعی).

TITLE: A cross-sectional investigation of parenting style and friendship as mediators of the relation between social class and mental health in a university community

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا