light box
امتیاز 2.58 ویتامین B6: یک ترکیب طولانی شناخته شده با پیچیدگی‌های تعجب آور">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 10500
مجله : Molecules
انتشار : 2009
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ویتامین B6: یک ترکیب طولانی شناخته شده با پیچیدگی‌های تعجب آور

چکیده

چكيده: در سال‌های اخير ويتامين B6 مورد تاکید تحقیقاتی بوده است که به بررسی نقش اصلی این ترکیب در متابولیسم سلولی و پاسخ به تنش و استرس پرداخته‌اند. برای بسیاری از سالها تنها عملکرد ویتامین B6 به عنوان یک کوفاکتور آنزیمی در نظر گرفته شده است. با این حال اخیراً معلوم شد که آنتی اکسیدان قوی است که به طور مؤثر باعث کاهش میزان اکسیژن واکنشی می‌شود و بنابراین برای سلامت سلولی بسیار مهم است. با توجه به یافته‌های اخیر، مطالعه حاضر به بررسی و کشف ویتامین B6 و کشف ساختار و مسیرهای بیوسنتز آن می‌پردازد. این یک مروری دقیق بر روی ویتامین B6 را به عنوان کوفاکتور و یک ترکیب محافظ ارائه می‌دهد. علاوه بر این ویژگی‌های کلی ویتامین، این مطالعه مرور منابعی را در مورد مشتقات ویتامین B6 شرح می‌دهد و در مورد یافته‌های اخیر توضیحاتی را ارائه می‌دهد که بینش جدیدی را درباره انتقال و کاتابولیسم ترکیب و تأثیر آن بر سلامت انسان‌ها ارائه می‌دهد(ویتامین B6: یک ترکیب طولانی).

 

Title: Vitamin B6: A Long Known Compound of Surprising Complexity

Abstract

 In recent years vitamin B6 has become a focus of research describing the compound’s critical function in cellular metabolism and stress response. For many years the sole function of vitamin B6 was considered to be that of an enzymatic cofactor. However, recently it became clear that it is also a potent antioxidant that effectively quenches reactive oxygen species and is thus of high importance for cellular well-being. In view of the recent findings, the current review takes a look back and summarizes the discovery of vitamin B6 and the elucidation of its structure and biosynthetic pathways. It provides a detailed overview on vitamin B6 both as a cofactor and a protective compound. Besides these general characteristics of the vitamin, the review also outlines the current literature on vitamin B6 derivatives and elaborates on recent findings that provide new insights into transport and catabolism of the compound and on its impact on human health.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا