light box
امتیاز 2.58 مطالعه تطبیقی بین شیوع و ویژگی های اپیدمولوژیک بیماری شبه آنفلوانزا">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 11
تعداد کلمات : 3900
مجله : Journal of Infection and Public Health
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مطالعه تطبیقی  بین شیوع و ویژگی های اپیدمولوژیک بیماری  شبه آنفلوانزا و  موارد تایید شده Covid-19 در ایتالیا

 چکیده

 مقدمه: در لومباردی، سیستم مراقبت از آنوآنزا به پزشکان کشیک است که هفتگی اطلاعات مربوط به تعداد بیماری‌های شبیه آنفلوانزا (ILI) را گزارش می‌دهند و بخشی از آنها نیز نمونه‌های حلق و سواب را برای تجزیه و تحلیل‌های ویروس شناسی جمع آوری می‌کنند. این مطالعه با هدف مقایسه شیوع ILI در سالهای ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در آنوزا با بروز COVID-19 به منظور درک بهتر بیماری همه گیر فعلی و ارزیابی اینکه آیا اجرای سیستم نظارت بر ILI می‌تواند در تشخیص و نظارت زودهنگام COVID موفق باشد انجام شد.

روش‌ها: توزیع موارد ILI در فصول ۲۰۱۷–۲۰۱۸، ۲۰۱۸–۲۰۱۹ و ۲۰۱۹-۲۰۲۰ در نظر گرفته شد و روند منحنی با توجه به مناطق جغرافیایی، گروه‌های سنی و اختلاف زمان مقایسه و تحلیل شد.

یافته‌ها: روند منحنی تا هفته نهم الگوی مشابهی را ارائه داد. در حقیقت، کاهش میزان بروز ILI در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ و ۲۰۱۸-۲۰۱۹ مشاهده شد اما در ۲۰۱۹-۲۰۲۰ افزایش ILI گزارش شده ظهور کرد. رابطه بین اعداد گزارش شده توسط نظارت ILI 2019-2020 و گزارش شده برای COVID-19 توسط روند منحنی، مکاتبات بین گروه‌های سنی، مطابقت با موقعیت جغرافیایی و همچنین نتایج آزمایشات سواب نازوفارنکس انجام می‌شود(ویژگی های اپیدمولوژیک بیماری شبه آنفلوانزا).

بحث: سیستم نظارت بر آنفلوانزا ابزاری مؤثر برای تشخیص زود هنگام COVID-19 است. این ممکن است داده‌های به موقع و با کیفیت بالا برای ارزیابی بار SARS-CoV-2 در میان افراد مبتلا به ILI فراهم کند. برای شناسایی هر بیماری زای تنفسی جدید با پتانسیل همه گیری، پیاده سازی سیستم باید اولویت بندی شود.

Title: A comparative study between the incidence and epidemiological features of Influenza-Like Illness and laboratory-confirmed COVID-19 cases in the Italian epicenter (Lombardy)

Abstract

 Before mid-March 2020, some countries adopted limited air traffic restrictions to prevent the spread of the COVID-19 outbreak. After the World Health Organization (WHO) declared COVID-19 a global pandemic on 11 March 2020, more and more countries started to take more stringent actions in regard to entry restrictions for travelers arriving from other countries by air [1]. This correspondence presents findings on the probable effects of travel restrictions on the COVID-19 outbreak across different countries.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
استفاده از کلاه ایمنی در ورزشکاران سوارکار: فرصت هایی برای مداخله
خـریـد محـصـول
تاب آوری، بهزیستی، علائم افسردگی و سطوح ضربه مغزی در ورزشکاران سوارکاری
خـریـد محـصـول
صدمات سوارکاری: بررسی پنج ساله پذیرش بیماران در بیمارستان در بریتیش کلمبیا، کانادا
خـریـد محـصـول
تاریخچه ضربه مغزی و پایگاه دانش در ورزشکاران رقابتی سوارکاری
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل آسیب ها در مسابقات سوارکاری رقابتی
خـریـد محـصـول
کنترل مقیاس های زمانی برای انتقال الکترون از طریق پروتئین ها
خـریـد محـصـول
شناسایی کربوهیدرات های کمپلکس توسط پروتئین ها
خـریـد محـصـول
پهپادهای هوشمند به عنوان ایستگاه های پایه برای بهبود عملیات شبکه تلفن همراه
خـریـد محـصـول
BlockHDFS: سیستم فایل توزیع شده هادوپ یکپارچه
خـریـد محـصـول
رفتار خمشی ستون های RC توخالی دایره ای با تعداد کم حلقه های داخلی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا