light box
امتیاز 3.46 پاسخگویی به عنوان یک تناقض، شهادت و هدیه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 65
تعداد کلمات : 24000
مجله : Critical Perspectives on Accounting
انتشار : 2012
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:پاسخگویی به عنوان یک تناقض، شهادت و هدیه

 چکیده

این مقاله به درک پاسخگویی از حیث ارتباط آن با مسئولیت پذیری کمک می کند. هم چنین این مقاله از  کار دریدا در خصوص مسئولیت پذیری، شهادت و هدیه  برای حل مسئله پاسخگویی بهره می برد.درگیری و نقش پاسخگویی در تنش بین اخلاقیات و اصول خلاقی، مسئولیت های منحصر به فرد و عمومی بررسی شده و تجزیه تحلیل دریدا از تناقض مسئولیت پذیری از حیث تناقض پاسخگویی بیان و بررسی می شود. چنین استدلال شده است که پاسخگویی متکی  به مسئولیت پذیری  است با این حال  حساسیت پاسخگویی تمایل به مسئولیت پذیری را  کاهش می دهد. با هدف یافتن نقش مثبت این سوال که پاسخگویی چگونه می تواند در افزایش سطح مسئولیت پذیری موثر و کارامد باشد، این مقاله بر اساس  نگرش های لویناسی موجود به این سوال پاسخ داده و پیشنهاداتی با الهام گیری از مطالعه دریدا ارایه می دهد و بسته به شرایط مناسب، پاسخگویی را به عنوان شهادت و یا هدیه ای برای  کمک به بهبود مسئولیت پذیری نفسیر می کند.

 Title: Accountability as aporia, testimony, and gift

 

Abstract

This paper contributes to the understanding of accountability in its relation with responsibility. It applies Derrida’s work on responsibility, testimony, and gift to the problematic of accountability. Accountability’s entanglement in the tension between, morality and ethics, singular and general responsibilities is examined, and Derrida’s analysis of the aporia of responsibility is expressed and explored in terms of an aporia of accountability: It is argued that accountability relies on responsibility but that the rendering of accountability tends to undermine responsibility. In seeking to make a positive contribution to the question of how accountability might contribute to raising levels of responsibility for the other, the wholly other, the paper critically builds on existing Levinasian perspectives on this question, and develops the suggestion, inspired by Derrida’s work, that in appropriate circumstances the reconfiguring of accountability as testimony and as gift might help enhance responsibility.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
المپیای اواسط قرن بیستم: گزارشی در زمینه تاریخ محلی و معماری مدرن، ۱۹۴۵-۱۹۷۵
خـریـد محـصـول
مقاله مربوط به یاتاقان
خـریـد محـصـول
مروری بر کمپرسورها
خـریـد محـصـول
اثر میانجی استرس شغلی بر تأثیر فشار زمان ، تضاد خانواده- کار
خـریـد محـصـول
مزایای عاطفه مثبت:آیا خوشبختی و خوشحالی منجر به موفقیت می شود؟
خـریـد محـصـول
بی عدالتی استعماری: آیا حقوق بین الملل مقصر است و جبران کننده؟
خـریـد محـصـول
“اقدامات حفاظتی به منظور تصرف” در دادگاه کیفری بین المللی
خـریـد محـصـول
تأثیر تفسیر آنلاین در حقوق کیفری بین المللی: پیگیری بیهوده ایده آل سقراطی؟
خـریـد محـصـول
توسعه حقوق بین الملل برای تنظیم و کنترل بهتر اثرات متنوع قرارداد های آتش بس
خـریـد محـصـول
نان رفولمان: (اصل عدم اخراج پناهندگان) و صلاحیت برون سرزمینی: حاکمیت دولت
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا