light box
امتیاز 2.58 تمایز بهنگام(ریل تایم) پیش لرزه ها و پس لرزه های زلزله">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 6800
مجله : Nature
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تمایز بهنگام(ریل تایم) پیش لرزه ها و پس لرزه های زلزله

 چکیده

  بلافاصله پس از یک زلزله بزرگ، سوال اصلی که از سوی مردم و تصمیم گیرندگان پرسیده می شود این است که آیا این زمین لرزه اصلی است یا پیش لرزه. تا کنون، دانشمندان تنها می‌توانند شواهد تجربی از گردآوری‌های آماری توالی‌های گذشته ارائه دهند، با این استدلال که معمولاً توالی پس‌لرزه‌ها به تدریج تحلیل می‌رود، در حالی که وقوع یک رویداد بزرگ‌تر در آینده، احتمال چند درصدی دارد. در اینجا توزیع اندازه متوسط پس‌لرزه‌های توالی‌های زلزله‌های اخیر آماتریس-نورچیا و کوماموتو را تحلیل می‌کنیم، و پیشنهاد می‌کنیم که در بسیاری از موارد ممکن است تشخیص داده شود که آیا یک دنباله در حال انجام یک دنباله پس‌لرزه در حال فروپاشی است یا پیش‌لرزه‌های یک رویداد بزرگ آتی است. ما یک طبقه‌بندی ساده از چراغ راهنمایی را پیشنهاد می‌کنیم تا سطح نگرانی در مورد یک رویداد بزرگ‌تر بعدی را در زمان واقعی ارزیابی کنیم و آن را در برابر ۵۸ دنباله آزمایش کنیم و به دقت طبقه‌بندی ۹۵ درصد دست یابیم(پس لرزه های زلزله).

Title: Real-time discrimination of earthquake foreshocks and aftershocks

Abstract

 Immediately after a large earthquake, the main question asked by the public and decision-makers is whether it was the mainshock or a foreshock to an even stronger event yet to come. So far, scientists can only offer empirical evidence from statistical compilations of past sequences, arguing that normally the aftershock sequence will decay gradually whereas the occurrence of a forthcoming larger event has a probability of a few per cent. Here we analyse the average size distribution of aftershocks of the recent Amatrice–Norcia and Kumamoto earthquake sequences, and we suggest that in many cases it may be possible to discriminate whether an ongoing sequence represents a decaying aftershock sequence or foreshocks to an upcoming large event. We propose a simple traffic light classification to assess in real time the level of concern about a subsequent larger event and test it against 58 sequences, achieving a classification accuracy of 95 per cent.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا