light box
امتیاز 2.58 دوره بالینی و پیامد بالینی در بیماران دیابتی مبتلا به کوید-۱۹(COVID-19)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 28
تعداد کلمات : 7000
مجله : Current Opinion in Microbiology
انتشار : 2004
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:دوره بالینی و پیامد بالینی در بیماران دیابتی مبتلا به کوید-۱۹(COVID-19)

 چکیده

مقدمه: از آنجا که دیابت در سراسر جهان بسیار شیوع دارد، درک ابعاد خاص عفونت COVID-19 در بیماران دیابتی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

اهداف: تحقیق حاضر با هدف ارزیابی نتیجه بیماران دیابتی مبتلا به عفونت COVID-19 و خصوصیات بالینی و بیوشیمیایی در بیماران زنده و غیر زنده انجام شد.

روش بررسی: در این مطالعه مقطعی، ویژگیهای آزمایشگاهی و بالینی ۱۶۰ بیمار دیابتی که دارای معیارهای متوسط ​​تا شدید بودند، بررسی شد. داده‌های بدست آمده به عنوان بیماران زنده مانده یا زنده مانده طبقه بندی شدند و سپس مشخصات بالینی را در دو گروه مقایسه کردیم.

یافته‌ها: در این مطالعه ۱۶۰ بیمار دیابتی (۷۵ مرد و ۸۵ زن) پذیرفته شده با کوید ۱۹ متوسط ​​تا شدید مورد بررسی قرار گرفتند. میانگین سنی بیماران مورد مطالعه ۹۰-۵۱ سال بود که دیابت آنها ۵ تا ۱۵ سال بود. صد و سی و یک بیمار (۸۱٫۹٪) زنده مانده بودند، اما بیست و نه بیمار (۱/۱۸٪) زنده نماندند. در مورد مقایسه علائم، فقط از دست دادن هوشیاری هنگام پذیرش در بیماران غیر زنده مانده بیشتر بود. با این حال، اکثر افراد غیر زنده مانده در ICU بستری شده‌اند، ۲۳ نفر (۳/۷۹ درصد) و ۲۶ نفر (۶/۸۹ درصد) به تهویه مکانیکی تهاجمی نیاز دارند. در مقایسه با بیماران زنده مانده نیز مدت اقامت کوتاهتری در بیمارستان داشتند (۵٫۱ ± ۵٫۵ در مقابل ۶٫۱ ± ۸٫۴ روز). افراد غیر زنده مانده احتمالاً از فشار خون بالا [۲۳ نفر (۳/۷۹ درصد) در مقابل ۸۰ نفر (۶۱ درصد آن)] و بیماری مزمن کلیه [۲۰ نفر (۶۹ درصد) در مقابل ۹ نفر (۶/۹ درصد) بیمار رنج می‌برند. هموگلوبین (HbA1c) بیش از ۹٪ و قند خون ناشتا، پاسخ التهابی شدید، كبدی، كلیوی و انعقاد در افراد غیر زنده بیشتر از کسانی بود كه زنده مانده بودند(پیامد بالینی در بیماران دیابتی).

نتیجه گیری: پارامترهای چند عاملی منجر به پیش آگهی ضعیف در بیماران دیابتی می‌شود. بنابراین، برای شناسایی کلیدی‌ترین کلینیک و همچنین مشخصات آزمایشگاهی موارد COVID-19 که منجر به بیماری شدید و افزایش خطر مرگ می‌شود، حیاتی است.

Title: Molecular biology of severe acute respiratory syndrome coronavirus

Abstract

 The worldwide epidemic of severe acute respiratory syndrome (SARS) in 2003 was caused by a novel coronavirus called SARS-CoV. Coronaviruses and their closest relatives possess extremely large plus-strand RNA genomes and employ unique mechanisms and enzymes in RNA synthesis that separate them from all other RNA viruses. The SARS epidemic prompted a variety of studies on multiple aspects of the coronavirus replication cycle, yielding both rapid identification of the entry mechanisms of SARS-CoV into host cells and valuable structural and functional information on SARS-CoV proteins. These recent advances in coronavirus research have important implications for the development of anti-SARS drugs and vaccines.
 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
الگوریتم بهینه سازی شعله پروانه: یک الگوی ابتکاری مبتنی بر طبیعت
خـریـد محـصـول
بهینه سازی شاهین هریس: الگوریتم و برنامه‌ها
خـریـد محـصـول
رابطه بین دیجیتالی شدن اقتصاد و ضریب تولید “دانش”
خـریـد محـصـول
تجزیه تحلیل خصوصیات دینامیکی تانک‌ها و مخزن‌های فولادی حلقوی بدون تکیه گاه
خـریـد محـصـول
نقشه برداری قبل از جراحی مغز در زمان فلج مغزی با استفاده همزمان از EEG و MRI
خـریـد محـصـول
تلفیق گیاهان دارویی و گیاهان آشپزی در سیستم‌های اگروفارستری برای حوزه مناطق کاراییب
خـریـد محـصـول
اقتصاد مقاومتی و یکپارچگی منطقه‌ای ایران
خـریـد محـصـول
مطالعه استفاده از سرمایه انسانی در توسعه اقتصادی با تأکید بر نقش‌های بهداشت، نابرابری
خـریـد محـصـول
تحلیل تأثیر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی روی ایجاد مزایای رقابتی در سازمان‌ها
خـریـد محـصـول
یکپارچه سازی حسابداری و مقایسه پذیری حسابداری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا