light box
امتیاز 2.58 پیش قضاوت های مربوط به Covid-19 نسبت به دانشجویان پزشکی آسیایی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 13
تعداد کلمات : 3000
مجله : Journal of Infection and Public Health
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:پیش قضاوت های مربوط به Covid-19 نسبت به دانشجویان پزشکی آسیایی:  اثرات ترس از SARS-COV-2 در لهستان

چکیده

  کرونا ویروس ۲۰۱۹ (COVID-19)   ناشی از SARS-CoV-2 باعث وحشت جهانی شده است. ما یک بررسی آنلاین و ناشناس از دانشجویان پزشکی آسیایی در لهستان انجام داده ایم تا ارزیابی کنیم که آیا آنها هر نوع پیش قضاوت مربوط به همه گیری   را تجربه می کنند. همانطور که نشان داده شد ، شیوع COVID-19 واکنش های بیگانه هراسی را نسبت به دانشجویان آسیایی  (۸۵ نفر) قبل از تایید اولین مورد SARS-CoV-2 در لهستان ایجاد کرده بود. مواجهه با تعصب ، از جمله تبعیض مربوط به COVID-19 ، ممکن است به احساس انزوای دانشجویان با اصالت آسیایی که در خارج از کشور تحصیل می کنند ، اضافه کند و بر پیشرفت شغلی ، به ویژه برای دانشجویان تأثیر بگذارد. ما توصیه می کنیم که دانشگاه ها باید به طور فعالانه سیاست هایی را پشتیبانی کنند که از دانشجویان ، اساتید و کارکنان تحت تأثیر رفتارهای تبعیض آمیز چه در طی شیوع فعلی و چه در آینده حمایت می کند. با این حال ، جلوگیری از چنین رفتارهایی نیز باید توسط مقامات ملی اعمال شود(پیش قضاوت های مربوط به Covid-19).

 

Title: COVID-19-related prejudice toward Asian medical students: A consequence of SARS-CoV-2 fears in Poland

Abstract

 The coronavirus disease 2019 (COVID-19) outbreak caused by SARS-CoV-2 has triggered global panic. We have conducted an anonymous online survey of Asian medical students in Poland to assess whether they experience any form of prejudice related to the ongoing pandemic. As demonstrated, the COVID-19 outbreak had triggered xenophobic reactions toward students of Asian-origin (n = 85) before the first SARS-CoV-2 case was confirmed in Poland. Facing prejudice, including discrimination related to COVID- 19, may add to feelings of isolation of students of Asian origin who study abroad, and affect career development, especially for students. We recommend that universities should proactively develop policies that support students, faculty, and staff affected by discriminatory behavior both during the current outbreak and in the future. However, preventing such behaviors should also be enforced by national authorities

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا