light box
امتیاز 2.58 چشم انداز تحلیل فراوانی های بیزی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 51
تعداد کلمات : 11000
مجله : Taylor and Francis Group
انتشار : 2011
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:چشم انداز تحلیل فراوانی های بیزی

 چکیده

این بخش در صدد پاسخ به سوال هایی است که در تحلیل فراوانی وجود دارند. به طور خاص، ما با استفاده از شیوه های زوجی و غیر ساکن از تحلیل فراوانی چند متغیره بهره می بریم. هم چنین تحلیل فراوانی منطقه ای  (گرهیس,  ۱۹۹۶) در نظر گرفت شده است که هنوز مورد مطالعه است.  با این حال،  بررسی آماره های بیزی مهم است اگرچه در  تحلیل فراوانی، این رویکرد  حاشیه ای بوده است. (بخش ۱٫۹)در بسیاری از برنامه آماری مناطق، از جمله هیدرولوژی، تجزیه و تحلیل چند متغیره حوادث بسیار جالب توجه است. به عنوان مثال، سازندگان سد نیاز به طراحی سازه ها به عنوان تابعی از دبی رودخانه دارد ، و این تخلیه، بطور قابل توجهی در طول بهار جریان بزرگتر را افزایش می دهد. حداکثر جریان، حجم و مدت جریان معمولا سه ویژگی اصلی می باشند . از آنجا که این سه متغیر همبسته هستند، سه تجزیه و تحلیل از فراوانی های تک متغیره می تواند یک ارزیابی کامل از احتمال وقوع این رویداد ارائه دهد. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل فراوانی های تک متغیره می تواند شدت یک رویداد خاص (یو و راسموسن، ۲۰۰۲) را بالا برد  و به عنوان یک نتیجه، افزایش هزینه ساخت و ساز ساختار را پدید آورد(چشم انداز تحلیل فراوانی های بیزی).

 

 Title: BAYESIAN FREQUENCY ANALYSIS PERSPECTIVE

Abstract

This chapter deals with questions that are currently widespread in frequency analysis. More specifically, we will tackle multivariate frequency analysis using copulas and non-stationarity. We have also included a less recent field concerning regional frequency analysis (GREHYS, 1996) which is still under study. First, however, it would be worth taking a look at Bayesian statistics, although in frequency analysis, this approach remains somewhat marginal (Section 9.1).

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا