light box
امتیاز 2.58 شناسایی نشانگرهای ایمنی در کاردیومیوپاتی های متسع با نارسایی قلبی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 5500
مجله : Genes
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:شناسایی نشانگرهای ایمنی در کاردیومیوپاتی های متسع با نارسایی قلبی با استفاده از آنالیز یکپارچه شبکه هم بیان ژن وزنی

چکیده

  کاردیومیوپاتی متسع (DCM)، یک کاردیومیوپاتی هتروژن، یکی از علل اصلی نارسایی قلبی و پیوند قلب است. در حال حاضر، اعتقاد بر این است که ایمونوتراپی یک روش درمانی موثر برای DCM است. با این حال، تفاوت های فردی آنقدر واضح است که اثر بالینی رضایت بخش نیست. به منظور یافتن نشانگرهای زیستی مرتبط با ایمنی DCM برای راهنمایی درمان و بهبود اثربخشی بالینی، مجموعه داده GSE120895 را از پایگاه داده GEO  با استفاده از الگوریتم‌های CIBERSORT و WGCNA در RStudio و نمودار برهمکنش پروتئین-پروتئین (PPI) شبکه برای ماژول های کلیدی توسط Cytoscape، دانلود کردیم. و در نهایت شش ژن هاب به دست آمد. یک مجموعه داده GSE17800 از مجموعه داده GEO دانلود شد تا مقادیر تشخیصی ژن هاب، MYG1، FLOT1 و ATG13 را تأیید کند. مطالعه ما مکانیسم های ایمنی بالقوه، نشانگرهای زیستی و اهداف درمانی DCM را نشان داد(کاردیومیوپاتی های متسع با نارسایی قلبی).

Title: Identification of Immune Markers in Dilated Cardiomyopathies with Heart Failure by Integrated Weighted Gene Coexpression Network Analysis

Abstract

 Dilated cardiomyopathy (DCM), a heterogeneous cardiomyopathy, is a major cause of heart failure and heart transplant. Currently, immunotherapy is believed to be an effective treatment method for DCM. However, individual differences are so obvious that the clinical effect is not satisfactory. In order to find immune-related biomarkers of DCM to guide treatment and improve clinical efficacy, we downloaded a GSE120895 dataset from the Gene Expression Omnibus (GEO) database using CIBERSORT and WGCNA algorithms in RStudio and visualizing the protein–protein interaction (PPI) network for key modules by Cytoscape, and finally obtained six hub genes. A GSE17800 dataset was downloaded from the GEO dataset to verify the diagnostic values of hub genes, MYG1, FLOT1, and ATG13, which were excellent. Our study revealed unpublished potential immune mechanisms, biomarkers, and therapeutic targets of DCM.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا