light box
امتیاز 2.58 کامپوزیت های رسی خود ترمیم شونده الهام گرفته از طبیعت برای توسعه پایدار">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 8400
مجله : biomimetics
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کامپوزیت های رسی خود ترمیم شونده الهام گرفته از طبیعت برای توسعه پایدار

 چکیده

  خود شکل دهی با الهام از طبیعت روشی است که برای تبدیل مواد مسطح به اشکال سه بعدی (۳D) غیر معمول با طراحی معماری داخلی مواد مسطح استفاده می شود. الهام‌بخش‌های زیستی و مواد الهام‌گرفته از زیست پتانسیل بالایی برای تقویت توسعه پایدار دارند، اما اغلب از مواد گران‌قیمت و مصنوعی ساخته می‌شوند. در این کار، ما از الهام زیستی برای بررسی خواص خود شکل دهی به خاک رس پس از خشک شدن استفاده می کنیم. کامپوزیت های ایجاد شده بر پایه خاک رس و نشاسته بوده و معماری داخلی با استفاده از الیاف کرفس ساخته شده است. ویسکوزیته، انقباض، و خمش تک‌لایه‌های کامپوزیت معماری برای چندین ترکیب با اندازه‌گیری عمق نفوذ و با استفاده از روش‌های مشخصه‌یابی نوری مورد مطالعه قرار می‌گیرند. سازه های دولایه الهام گرفته شده از گیاهان سپس با استفاده از یک فرآیند چیدمان دستی ساده برای دستیابی به خمش، پیچش و ترکیب آن ها پس از خشک شدن فراوری می شوند. با لایه بندی مخلوطی از خاک رس ۳۲ درصد، نشاسته ۲۵٫۸ درصد و آب ۴۲٫۲ درصد حجمی با ۴۰ درصد وزنی الیاف هم تراز تعبیه شده کرفس، می توان تغییر شکل دلخواه را به دست آورد. هدف کار ارائه شده در اینجا ارائه روشی ساده برای آموزش مفهوم الهام زیستی و ایجاد مواد جدید با استفاده از خاک رس و مواد گیاهی است. خاک رس جوان کننده با خواص خود شکل دهی می تواند استفاده از آن را بیشتر گسترش دهد. علاوه بر این، مواد، روش ها و اصول ارائه شده در اینجا مقرون به صرفه، ساده، تا حد زیادی قابل اجرا هستند و می توانند برای توسعه پایدار در حوزه آموزش و همچنین مواد و ساختارها استفاده شوند(کامپوزیت های رسی خود ترمیم شونده).

Title: Bioinspired Self-Shaping Clay Composites for Sustainable Development

Abstract

 Bioinspired self-shaping is an approach used to transform flat materials into unusual three-dimensional (3D) shapes by tailoring the internal architecture of the flat material. Bioinspiration and bioinspired materials have a high potential for fostering sustainable development, yet are often fashioned out of expensive and synthetic materials. In this work, we use bioinspiration to endow clay with self-shaping properties upon drying. The composites created are based on clay and starch, and the internal architecture is built using celery fibers. The viscosity, shrinkage, and bending of the architected composite monolayers are studied for several compositions by measuring penetration depth and using optical characterization methods. Bilayer structures inspired from plants are then processed using a simple hand layup process to achieve bending, twisting, and combinations of those after drying. By layering a mixture of 32 vol% clay, 25.8 vol% starch, and 42.2 vol% water with 40 wt% embedded aligned celery fibers, it is possible to obtain the desired shape change. The work presented here aims at providing a simple method for teaching the concept of bioinspiration, and for creating new materials using only clay and plant-based ingredients. Rejuvenating clay with endowed self-shaping properties could further expand its use. Furthermore, the materials, methods, and principles presented here are affordable, simple, largely applicable, and could be used for sustainable development in the domain of education as well as materials and structures.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا