light box
امتیاز 2.79 کج خلقی و زودرنجی در کودکان و نوجوانان: چالشی برای DSM-5">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 12
تعداد کلمات : 4700
مجله : Eur Child Adolesc Psychiatry
انتشار : 2011
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کج خلقی و زودرنجی در  کودکان و نوجوانان: چالشی برای DSM-5

 چکیده

کج خلقی و زودرنجی اخیراً به موضوع مورد توجه پزشکان و بیماری شناسان تبدیل شده است و جایگاه و اهمیت آن در DSM-5 امروزه مورد بحث و بررسی است. با این حال، تحقیقات در زمینه‌ی کج خلقی و زودرنجی به تازگی انجام شده‌اند(کج خلقی و زودرنجی چالشی برایDSM-5). من در این جا به بررسی یافته‌های مربوط به کج خلقی و زودرنجی و ارتباط قوی آن با اختلالات اضطراب عمومی و افسردگی در مقایسه با رفتارهای مخرب می‌پردازم. به علاوه، من، اهمیت کج خلقی و زودرنجی را در بحث‌های اخیر در مورد اختلال دو قطبی در کودکان و نوجوانان مطالعه کرده و در مورد یافته‌های تحقیقات مرتبط با اختلال نامنظمی خلقی بحث می‌کنم. سپس به بررسی اهمیت کج خلقی و زودرنجی برای دو هدف اصلی حساسیت و بعدیت رشدی می‌پردازم. در نهایت، در مورد مقوله‌ی اختلال نامنظمی خلق و خوی DSMP5 با بی قراری جنسیتی بحث کرده و پیشنهاداتی را در مورد تحقیقات آینده ارائه می‌کنم(کج خلقی و زودرنجی چالشی برایDSM-5).

TITLE: Irritability in children and adolescents: a challenge for DSM-5

Abstract

Irritability has recently become a major focus of interest for clinicians and nosologists alike, and its position in the upcoming DSM-5 is currently debated. However, research on irritability has only recently started emerging. Here, I review the recent findings on irritability and its differentially strong relationship to depressive and generalised anxiety disorders compared to disruptive behaviours. Furthermore, I examine the importance of irritability in the recent debate about bipolar disorder in children and adolescents and discuss findings from research into severe mood dysregulation. I next address the relevance of irritability to the two core aims of developmental sensitivity and dimensionality. Finally, I critically discuss the recently proposed putative DSM-5 category of temper dysregulation disorder with dysphoria and make suggestions about future research directions.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
برآورد بحران نقدینگی ناشی از Covid-19: سیاست و شواهد جهانی
خـریـد محـصـول
گزارش ارزش و عملکرد شرکت
خـریـد محـصـول
اضطراب و افسردگی در والدین کودکانی که با آترزی مری متولد شده اند
خـریـد محـصـول
چگونه ارتباطات سیاسی شرکت بر گزارش دهی مالی اثر دارد؟ مرور منابع
خـریـد محـصـول
تحقیق در مورد استانداردهای بین المللی حسابرسی: مرور منابع و فرصت ها برای تحقیقات آینده
خـریـد محـصـول
پاسخ آنتی بادی به SARS-CoV-2 در افراد مبتلا به HIV
خـریـد محـصـول
آنوسمی و نوروپاتی مجرای بویایی در بیماران COVID-19
خـریـد محـصـول
مدیریت عملی بیماری دیورتیکول روده بزرگ در شرایط سرکوب سیستم ایمنی
خـریـد محـصـول
تنهایی، انزوای اجتماعی و تفاوت آنها: یک مطالعه تشخیصی در اختلال افسردگی مداوم
خـریـد محـصـول
افت فشار و ماندگی با جریان گاز-مایع در لوله عمودی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا