light box
امتیاز 2.58 کوپپتین و استرس">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 11300
مجله : Endocrines
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کوپپتین و استرس

 چکیده

  وازوپرسین (AVP) و کوپپتین در مقادیر مولی یکسان از یک پیش ماده آزاد می شوند. به دلیل پایداری مولکولی و مزایای بی‌شماری آن در مقایسه با AVP، کوپپتین کاملاً منعکس‌کننده حضور AVP است و به تدریج به عنوان یک نشانگر قابل اعتماد برای فعال‌سازی وازوپرسینرژیک در پاسخ به محرک‌های اسمزی و همودینامیک در عمل بالینی ظاهر شده است. علاوه بر این، شواهدی که پتانسیل پیش‌آگهی کوپپتین را در چندین بیماری حاد برجسته می‌کند، جایی که فعال‌سازی سیستم AVP عمدتاً با استرس مرتبط است، و همچنین در شرایط استرس‌زای روان‌شناختی، به تدریج ظاهر شده است. علاوه بر این، عوامل استرس‌زای آلی باعث افزایش سطح کوپپتین می‌شوند که اگرچه غیراختصاصی است، اما ارتباطی با اسمولالیته پلاسما ندارد، اما متناسب با بزرگی آن‌ها است: نشان‌دهنده شدت بیماری، ثابت شده است که کوپپتین یک نشانگر زیستی پیش آگهی قابل اعتماد در شرایط حاد، مانند سپسیس، پس از اوایل بیماری – دوره جراحی، بیماری های قلبی عروقی، عروق مغزی یا ریوی و حتی در شرایط بحرانی است.. شواهد مربوط به این موضوع در این مقاله به اختصار مورد بحث قرار خواهد گرفت.

Title: Copeptin and Stress

Abstract

 Vasopressin (AVP) and copeptin are released in equimolar amounts from the same precursor. Due to its molecular stability and countless advantages as compared with AVP, copeptin perfectly mirrors AVP presence and has progressively emerged as a reliable marker of vasopressinergic activation in response to osmotic and hemodynamic stimuli in clinical practice. Moreover, evidence highlighting the prognostic potential of copeptin in several acute diseases, where the activation of the AVP system is primarily linked to stress, as well as in psychologically stressful conditions, has progressively emerged. Furthermore, organic stressors induce a rise in copeptin levels which, although non-specific, is unrelated to plasma osmolality but proportional to their magnitude: suggesting disease severity, copeptin proved to be a reliable prognostic biomarker in acute conditions, such as sepsis, early post-surgical period, cardiovascular, cerebrovascular or pulmonary diseases, and even in critical settings. Evidence on this topic will be briefly discussed in this article.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
خـریـد محـصـول
اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
خـریـد محـصـول
فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
خـریـد محـصـول
ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
خـریـد محـصـول
کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
خـریـد محـصـول
پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
خـریـد محـصـول
آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
خـریـد محـصـول
چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
خـریـد محـصـول
ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
خـریـد محـصـول
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا