COVID-19 با ایزولاسیون، قرنطینه | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 مدلی برای COVID-19 با ایزولاسیون، قرنطینه و تست به عنوان اقدامات کنترلی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 6900
مجله : Epidemics
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مدلی برای COVID-19 با  ایزولاسیون، قرنطینه و تست  به عنوان   اقدامات کنترلی

 چکیده

  در این مقاله ما یک مدل مجزا برای پویایی بیماری ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-19) پیشنهاد می کنیم. ما وجود عفونتهای بدون علامت و سیاستهای اصلی را که تاکنون برای مهار اپیدمی اتخاذ شده در نظر می گیریم: فاصله اجتماعی ، انزوای بخشی از جمعیت ، قرنطینه برای موارد تأیید شده و آزمایش. ما از قرنطینه به عنوان انزوای سخت یاد می کنیم و برای موارد آلوده تایید شده اعمال می شود.

در مدل پیشنهادی ، نسبت افراد در انزوا ، سطح کاهش تماس و میزان تست پارامترهای کنترلی هستند که می توانند از نظر زمانی متفاوت باشند ، نشان دهنده سیاست هایی است که در مراحل مختلف تکامل می یابند. ما یک بیان صریح برای تولیدمثل شماره اولیه -۰ از نظر پارامترهای بیماری و سیاست های کنترل بدست می آوریم. از این طریق می توان تأثیری را که انزوا و آزمایش در تکامل اپیدمی ایجاد می کند ، کمی کرد. ما مجموعه ای از شبیه سازی ها را برای نشان دادن سناریوهای مختلف واقع گرایانه ارائه می دهیم. از بیان و شبیه سازی ها نتیجه می گیریم که انزوا (فاصله اجتماعی) و آزمایش در بین موارد بدون علامت اقدامات اساسی برای کنترل اپیدمی است و هرچه این اقدامات سختگیرانه تر باشد و هرچه زودتر اجرا شوند ، در تسطیح منحنی موثرتر هستند عفونت علاوه بر این ، ما نشان می دهیم که افرادی که در انزوا باقی می مانند به طور قابل توجهی احتمال سرایت آنها را کاهش می دهند ، بنابراین باید به گروه های خطرناک توصیه شود که در طول دوره شیوع بیماری ، تماس کمتری داشته باشند(COVID-19 با ایزولاسیون، قرنطینه).

Title: A model for COVID-19 with isolation, quarantine and testing as control measures

Abstract

 In this article we propose a compartmental model for the dynamics of Coronavirus Disease 2019 (COVID-19). We take into account the presenceپ of asymptomatic infections and the main policies that have been adopted so far to contain the epidemic: social distancing, isolation of a portion of the population, quarantine for confirmed cases and testing. We refer to quarantine as strict isolation, and it is applied to confirmed infected cases. In the proposed model, the proportion of people in isolation, the level of contact reduction and the testing rate are control parameters that can vary in time, representing policies that evolve in different stages. We obtain an explicit expression for the basic reproduction number 0 in terms of the parameters of the disease and of the control policies. In this way we can quantify the effect that isolation and testing have in the evolution of the epidemic. We present a series of simulations to illustrate different realistic scenarios. From the expression of 0 and the simulations we conclude that isolation (social distancing) and testing among asymptomatic cases are fundamental actions to control the epidemic, and the stricter these measures are and the sooner they are implemented, the more effective they are in flattening the curve of infections. Additionally, we show that people that remain in isolation significantly reduce their probability of contagion, so risk groups should be recommended to maintain a low contact rate during the course of the epidemic.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا