light box
امتیاز 2.93 کاربرد های نانو بیو ریز بلور های کوانتوم در سرطان: تصویر برداری و سنجش و هدف یابی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 26
تعداد کلمات : 5900
مجله : Cancer Nano
انتشار : 2011
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کاربرد های نانو بیو ریز بلور های کوانتوم در سرطان: تصویر برداری و سنجش و هدف یابی

 چکیده  

در این مقاله سنتز و خواص اپتیکی ریز بلورهای کوانتوم هسته‌ی سلولی (CdSe/ZnS) و نیز کاربرد آن‌ها مرور می‌شود با این وجود تاکید اصلی فراهم کردن یک مقاله‌ی مروری در خصوص کاربردهای زیستی ریز بلورهای کوانتومی است که بتوانند شامل تصویر برداری، هدف برداری و سنجش را شوند. ما به بحث در خصوص روش‌های مصنوعی مختلف، خواص اپتیکی (روشنایی نوری، شدت، جذب و طیف‌های فلور سنس) و نیز وابستگی آن‌ها به شکل اندازه و ساختار درونی ریز بلورهای کوانتوم خواهیم پرداخت. همچنین مکانیسم‌های مختلف هدف یابی زیستی ریز بلورهای کوانتوم (مکانیسم‌های فعال و غیر فعال) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. تأثیر ریزبلورهای کوانتوم در تصویر برداری زیستی با اوجه به شدت روشنایی نوری، شدت جذب و طیف تصاعد و نیز پایداری نوری در تصویر برداری حساس و با کیفیت بالا مرور خواهد شد. بعلاوه اختلاف بین مادون قرمز نزدیک و نیز ریز بلورهای تصاعد مرعی کوانتوم در تصویر برداری عمیق بافتی بررسی شده و برخی از منابع و تحقیقات انجام شده در نظر گرفته شده و این منابع با یک دیگر مقایسه می‌شوند. و در نهایت سنجش زیستی پتانسیل ریز بلورهای کوانتوم در تشخیص پزشکی روشن‌تر خواهد شد(بلور های کوانتوم در سرطان).

Title: Nanobio applications of quantum dots in cancer: imaging, sensing, and targeting

Abstract

 In this article, the syntheses and optical properties of core/shell quantum dot (CdSe/ZnS) and their applications are reviewed. Nevertheless, the main focus is to provide an overview on biological applications of quantum dots that contain imaging, targeting, and sensing. We discuss the different synthetic methods, optical properties (photoluminescence intensity, absorption, and fluorescence spectra), and their dependence on shape, size, and inner structure of quantum dots. Also, the different mechanisms of quantum dots bio-targeting (passive and active mechanisms) are discussed. The impact of quantum dots in bioimaging is reviewed regarding its photoluminescence intensity, absorption and emission spectrum, and photo-stability on high-quality and sensitivity imaging. Further, the difference between near infrared and visible emission quantum dots in deep tissue imaging will be reviewed and some of done works are considered and compared with each other. And finally, the biosensing potential/application of quantum dots in medical diagnosis is going to be highlighted.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا