light box
امتیاز 4.50 حسابرسی خارجی: تحلیل‌های حسابرسی خارجی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 22
تعداد کلمات : 10000
مجله : journal of accounting literture
انتشار : 2018
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: روش‌های تحلیلی در حسابرسی خارجی: یک مرور منابع جامع و چارچوبی برای تحلیل‌های حسابرسی خارجی

 

چکیده مقاله

 در حرفه حسابرسی دولتی، این موضوع به صورت روز افزون مطرح است که ظهور کلان داده‌ها و نیز استفاده‌ی فزاینده از تحلیل کسب و کار از طریق مشتریان و صاحبکاران حسابرسی، منجر به ایجاد چالش‌ها و فرصت‌های جدیدی شده است. یعنی، آیا تحلیل‌های تجاری و کسب و کار پیچیده و فراتر از روش‌های تحلیلی معمول بایستی در برنامه‌های حسابرسی استفاده شود یا خیر، و اگر این طور است، درچه نقطه‌ای این کار باید صورت گیرد؟ کدام فنون، بسیار مفید هستند؟ این مقاله، به بررسی و پاسخ دهی به این سؤالات با بررسی تحقیقات حسابرسی خارجی موجود می‌پردازد. ۳۰۱ مقاله شناسایی شده و در مورد کاربرد روش‌های تحلیلی در کار های حسابرسی عمومی بحث شد. این مقالات بر اساس روش، مرحله‌ی مشارکت و سایر ویژگی‌های تسهیل کننده درک و دانش طبقه بندی شده است. این تجزیه تحلیل منابع به چارچوب تحلیل حسابرسی خارجی طبقه بندی می‌شود که هدف آن شناسایی شکاف‌ها وخلاء ها برای ارائه انگیزه‌ای برای تحقیقات جدید و طبقه بندی موضوعات اصلی در منابع است. به طور اخص، این مقاله به بررسی تحقیقات حسابرسی، پرداخته و دستور العمل هایی را در مورد تحقیقات آینده و رویکردهای تحلیلی پیچیده‌تر و داده محور در مشارکت حسابرسی ارائه می‌کند.

 

Title: Analytical Procedures in External Auditing: A Comprehensive Literature
Survey and Framework for External Audit Analytics

Abstract: 

There is an increasing recognition in the public audit profession that the emergence of big data as well as the growing use of business analytics by audit clients has brought new opportunities and challenges. That is, should more complex business analytics beyond the customary analytical procedures be used in the engagement and if so, where? Which techniques appear to be most promising? This paper starts the process of addressing these questions by examining extant external audit research. 301 papers are identified that discuss some use of analytical procedures in the public audit engagement. These papers are then categorized by technique, engagement phase, and other attributes to facilitate understanding. This analysis of the literature is categorized into an External Audit Analytics (EAA) framework, the objective of which is to identify gaps, to provide motivation for new research, and to classify and outline the main topics addressed in this literature. Specifically, this synthesis organizes audit research, thereby offering guidelines regarding possible future research about approaches for more complex and data driven analytics in the engagement.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا